ویاتک | اخبار حوزه دانش، فناوری و تکنولوژی به همراه مطالب علمی جذاب

کره‌ی شمالی سرویس پخش ویدیوی اینترنتی خود را برای شهروندانش عرضه کرد

+

کره‌ی شمالی کشوری بدنام و جداشده از تمام کشورهای دیگر است. تحریم‌ها اوضاع این کشور را بدتر از قبل نیز کرده است و دسترسی به اینترنت جهانی برای شهروندان کشور به‌هیچ‌عنوان وجود ندارد اما با وجود این موانع NK نیوز خبر از ایجاد سرویس پخش و استریم دولتی برای شهروندان کره‌ی شمالی داده است.

این سیستم که Manbang به معنی همه‌جا یا در همه جهت‌ها است توسط تلویزیون ملی مرکزی کره معرفی‌شده است. این سیستم به تمام بینندگان سراسر کشور کره‌ی شمالی اجازه می‌دهد که بتوانند مستندها یا دیگر برنامه‌ها را دوباره پخش کنند و برای چند بار آنها را مشاهده کنند. همچنین گفته‌شده که این سیستم آموزش‌های زبان انگلیسی و روسی را نیز برای شهروندان در نظر گرفته است.

این سرویس یک پروتکل تلویزیون اینترنتی است که توسط جعبه و دستگاهی همانند اپل تی وی ارائه می‌شود و به نظر می‌رسد که دسترسی را به تعدادی از شبکه‌های کره‌ی شمالی فراهم می‌آورد. طبق گفته‌های NK نیوز، کره‌ی شمالی اینترنت بسیار محدودی دارد و با وجود این سرویس نیز افراد کمی می‌توانند از آن استفاده کنند.

160817-kctv-1-990x742

کره‌ی شمالی مقررات بسیار سنگینی در زمینه‌ی تلویزیون و مدیاها دارد و شهروندان تنها می‌توانند از دستگاه‌هایی که توسط پلیس این کشور تأیید شده‌اند، استفاده کنند. تنها پنج شبکه در این کشور فعالیت دارند که شبکه‌ای به اخبار، شبکه‌ای به کودکان، شبکه‌ای برای انتقاد از کره‌ی جنوبی، شبکه‌ی مستند و همچنین کانال ورزشی که سال پیش شروع به کار کرده است، اختصاص دارد. این شبکه‌ها در بیشتر اوقات تعطیل هستند و از ساعت پنج عصر به مدت چند ساعت باز می‌شوند هرچند که در هنگام رویدادهای مهم تمام شبکه‌ها روی آن رویداد تمرکز خواهند کرد.

تمام این شبکه‌ها به هر نوعی تلاش دارند که ایدئولوژی خود حکومت را به شهروندان ارائه کنند و طبق گفته‌های خودشان مردم را از دشمنانی همانند ژاپن، کره‌ی جنوبی و آمریکا آگاه سازند.

منبع:

واکنش شما:
like
0
love
1
haha
0
wow
0
sad
0
angry
0

دیدگاه ها

0 دیدگاه

avatar

wpDiscuz

© تمامی حقوق برای وبسایت ویاتک محفوظ است. نقل مطالب سايت تنها با ذکر و لینک به منبع مجاز است.