ویاتک | اخبار حوزه دانش، فناوری و تکنولوژی به همراه مطالب علمی جذاب

عوارض و گمرک ۱۰۰۰ میلیارد تومانی واردات آی‌فون ۷ پرداخت نشده است

+

رئیس سازمان تعزیرات حکومتی گفت: در واردات گوشی‌های موبایل آیفون ۷، یک‌هزار میلیارد تومان عوارض و گمرکی به دولت پرداخت نشده است. به گزارش ویاتک، به نقل از خبرگزاری تسنیم، به نقل از اداره کل روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان تعزیرات حکومتی، علیرضا جمشیدی رئیس سازمان تعزیرات حکومتی عصر روز گذشته در کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان گیلان ضمن تسلیت ایام رحلت رسول مکرم اسلام (صلی الله علیه و آله و سلم) و شهادت امام حسن مجتبی (علیه‌السلام) و امام رضا (علیه‌السلام)، گفت: در دنیا دو نظام رسیدگی به جرم و تخلف وجود دارد که از هم جدا و قابل‌تفکیک است.

جمشیدی با اشاره به اینکه تخلف باید چارچوب‌هایی برای رسیدگی داشته باشد، خاطرنشان کرد: برای بررسی پرونده‌ها می‌بایست دادرسی متفاوت و همچنین در رسیدگی به تخلفات سرعت را مدنظر قرار دهیم.

معاون وزیر دادگستری با بیان این مطلب که قاچاق زیان‌های جبران ناپذیر به جامعه وارد می‌کند، تصریح کرد: مقام معظم رهبری در بعد اقتصادی تأکید کردند که قاچاق تولید را فلج می‌کند.

این مسئول قاچاق را محصول کم‌کاری مدیران در کشور عنوان کرد و یادآور شد: قاچاق چهار بعد دارد که یک مورد آن در بعد اقتصادی است. جمشیدی اظهار کرد: در مدت یک روز بازرسی از انبارهای تهران، 500 میلیارد تومان کالای خانگی قاچاق کشف شد که پرونده آن در حال رسیدگی است.

وی با بیان اینکه در واردات گوشی‌های موبایل آیفون 7، یک‌هزار میلیارد تومان عوارض و گمرکی به دولت پرداخت نشده است، یادآور شد: تمام گوشی‌های موبایل سریال دارد و همه آنها را می‌توان کنترل کرد اما یک سال از تصمیم‌گیری درباره موبایل آیفون 7 می‌گذرد و اتفاقی نیفتاده است.

رئیس سازمان تعزیرات حکومتی با بیان این مطلب که تعزیرات حکومتی قائل به برخوردهای پیشگیرانه است، گفت: از تمامی دستگاه‌های مربوطه می‌خواهیم تا همکاری بیشتری با ادارات کل تعزیرات حکومتی در سراسر کشور داشته باشند تا بتوانیم سرعت رسیدگی و برخورد با تخلفات را افزایش دهیم و بر بهبود کیفیت مبارزه با قاچاق در کشور بیفزاییم.

منبع:

واکنش شما:
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry
0
avatar

© تمامی حقوق برای وبسایت ویاتک محفوظ است. نقل مطالب سايت تنها با ذکر و لینک به منبع مجاز است.