ویاتک | اخبار حوزه دانش، فناوری و تکنولوژی به همراه مطالب علمی جذاب

تنها ۱۴ درصد از گوشی های ویندوزی ویندوز ۱۰ را دریافت کرده اند

+

AdDuolex، برای مدت زیادی تنها منبع برای آگاهی از میزان تلفن‌های ویندوزی فعال بوده است. مایکروسافت به‌ندرت آمار تلفن‌های همراه ویندوزی را منتشر کرده است اما به لطف AdDuolex، آمار کلی در این مورد در دسترس داریم.

بر اساس این آمار ویندوز ۱۰ روی ۱۴ درصد از موبایل‌های ویندوزی نصب‌شده است. ماه پیش این عدد ۱۱٫۹ درصد بود و می‌توان گفت که پیشرفتی ۲ درصدی را شاهد بوده است اما این عدد در حدی نیست که مایکروسافت را خوشحال کند. ویندوز ۸٫۱ با ۷۷٫۳ درصد هنوز هم مورداستفاده‌ترین نسخه‌ی سیستم‌عامل توسط کاربران ویندوزی است. ویندوز ۸ نیز ۶٫۷ درصد و ویندوز ۷ نیز ۱٫۷ درصد از بازار این تلفن‌های همراه را در دست دارد.

هفته‌ی پیش مایکروسافت بالاخره آپدیت سالگرد ویندوز ۱۰ را منتشر کرد و از هفته‌ی پیش تا به حال ۵۲٫۴ درصد از کاربران توانسته‌اند که این آپدیت را دریافت کنند. هنوز ۴۱٫۳ درصد از کاربران روی نسخه‌ی ۱۵۱۱ مانده‌اند و ۶٫۳ درصد نیز از نسخه‌ی اینسایدر ویندوز ۱۰ موبایل استفاده می‌کنند.

همان‌طور که احتمال حدس بزنید لومیا ۵۳۵ با در دست داشتن ۱۲٫۳ درصد، محبوب‌ترین موبایل ویندوزی است. لومیا ۵۲۰ تلفن همراه ۴ اینچی نوکیا که حتی آپدیت ویندوز ۱۰ را نیز دریافت نکرد ۱۰٫۴ درصد از بازار را در دست دارد که نشان می‌دهد این تلفن همراه چقدر بین کاربران محبوب بوده است. مورد عجیب اینجاست که پرچم‌داران لومیا ۹۵۰ و ۹۵۰XL مایکروسافت کمتر از ۲ درصد بازار موبایل‌های ویندوزی را در دست دارد که آمار خوبی برای مایکروسافت نیست.

می‌توانید آمار کل تلفن‌های هوشمندی ویندوزی را از زیر مشاهده کنید.

ArrowArrow
Slider

منبع:

واکنش شما:
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry
0

دیدگاه ها

0 دیدگاه

اشتراک دیدگاه
avatar

wpDiscuz

© تمامی حقوق برای وبسایت ویاتک محفوظ است. نقل مطالب سايت تنها با ذکر و لینک به منبع مجاز است.