ویاتک | اخبار حوزه دانش، فناوری و تکنولوژی به همراه مطالب علمی جذاب

اپل در آیفون نسخه‌ی ۲۰۱۷ از اسکنر عنبیه چشم استفاده خواهد کرد

+

درحالی‌که هنوز آی‌فون ۷ به طور رسمی از جانب اپل معرفی نشده است، شایعات زیادی در مورد نسخه‌ی بعدی آی‌فون که در سال ۲۰۱۷ منتشر خواهد شد، شنیده می‌شود. بر اساس گزارشی که اخیراً منتشر شده است، آی‌فون سال ۲۰۱۷ از اسکنر عنبیه چشم پشتیبانی خواهد کرد.

اپل با انتشار نسخه‌ی ۲۰۱۷ آی‌فون، ده سالگی تولید و توسعه‌ی پرچم‌داران خویش را جشن خواهد گرفت و به همین دلیل تمام تمرکز خود را بر روی طراحی این محصول گذاشته است و بهبودها و تغییرات زیادی را برای آی‌فون جدید در نظر گرفته است.

اسکنرهای عنبیه چشم که قرار است در آی‌فون سال ۲۰۱۷ قرار گیرند توسط کمپانی تایوانی Xintec تولید انبوه خواهند شد. سامسونگ و مایکروسافت نیز پیش از آن از اسکنر عنبیه‌ی چشم در پرچم‌داران خود استفاده کرده‌اند و عملکرد بسیار سریعی در بازگشایی قفل دستگاه از خود نشان داده بودند.

به‌غیراز اسکنر عنبیه‌ی چشم، اپل در نظر دارد که از صفحه‌نمایش شیشه‌ای امولد مسطح که تمام جلوی دستگاه را می‌پوشاند استفاده کند. همچنین دکمه‌ی وسط آی فون نیز برداشته خواهد شد و تاچ آی‌دی در داخل صفحه‌نمایش تعبیه خواهد شد.

The-iPhone-8-might-use-iris-scanning-to-complement-Touch-ID

البته باید خاطرنشان کرد که آیفون ۷ هنوز به طور رسمی معرفی نشده است و پرچم‌داران جدید در تاریخ هفتم سپتامبر در سانفرانسیسکو به طور رسمی معرفی خواهد شد و با توجه به آنکه زمان زیادی تا معرفی نسخه‌ی بعدی مانده است نباید انتظار داشت که تمام شایعاتی که در مورد آی‌فون سال ۲۰۱۷ منتشر خواهند شد به حقیقت تبدیل شوند.

نظر شما در مورد نسخه‌ی بعدی آی‌فون چیست؟

منبع:

واکنش شما:
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry
0

دیدگاه ها

0 دیدگاه

اشتراک دیدگاه
avatar

wpDiscuz

© تمامی حقوق برای وبسایت ویاتک محفوظ است. نقل مطالب سايت تنها با ذکر و لینک به منبع مجاز است.