ویاتک | اخبار حوزه دانش، فناوری و تکنولوژی به همراه مطالب علمی جذاب

کمک مالی ۸.۵ میلیاردی به بازی‌سازان رایانه‌ای

+

رئیس بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای از تصویب کمک مالی ۸.۵ میلیارد تومانی به بازی‌سازان رایانه‌ای با همکاری معاونت علمی فناوری رئیس‌جمهور خبر داد. به گزارش ویاتک، به نقل از خبرگزاری مهر، حسن کریمی قدوسی با اشاره به تسهیلاتی که برای حمایت از بازی‌سازان رایانه‌ای تعریف شده است، اظهار داشت: از آنجایی که تولید بازی‌های رایانه‌ای در کشور یکی از پارامترهای تحقق اقتصاد مقاومتی محسوب می‌شود، بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای با همکاری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، معاونت علمی فناوری رئیس‌جمهور و سازمان نظام صنفی رایانه‌ای بسته حمایتی را برای تولیدکنندگان بازی در کشور در نظر گرفته است.

وی با بیان اینکه این بسته حمایتی شامل حمایت‌های مالی مستقیم در قالب اعطای وام و پژوهانه می‌شود، ادامه داد: اعطای وام ۳۰ میلیون تومانی به بازی سازان متقاضی عضو سازمان نظام صنفی رایانه‌ای یکی از این دسته حمایت‌ها است.

رئیس بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای افزود: سال گذشته با همکاری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ۲ میلیارد تومان وام به بازی‌سازان تعلق گرفت. در همین حال با همکاری معاونت علمی فناوری رئیس‌جمهور، کمک مالی به مبلغ ۸ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان برای بازی‌سازان به تصویب رسید که تاکنون ۴ میلیارد تومان از آن اختصاص داده شده است.

کریمی قدوسی با بیان اینکه علاوه بر حمایت‌های مالی، بازی‌سازان داخلی مورد حمایت‌های زیرساختی از جمله آموزش و کاریابی نیز قرار می‌گیرند، تاکید کرد: راه‌اندازی مرکز رشد بازی‌های رایانه‌ای، انستیتو تولید بازی، آزمایشگاه موبایل و سامانه کاریابی از جمله اقدامات صورت گرفته برای حمایت از این فناوری فرهنگی در کشور است.

وی یکی از مشکلات فعلی بازی‌سازان در کشور را نبود بازار عادلانه توزیع محصولات عنوان کرد و گفت: بر تعداد بازی‌های خارجی که در داخل کشور منتشر می‌شود، کنترلی وجود ندارد. به راین اساس ما قصد داریم تا ۲ ماه آینده، موضوع مقررات گذاری برای حوزه گیم را به صورت جدی دنبال کنیم و رگولاتور عرصه گیم راه‌اندازی کنیم. چرا که ما معتقدیم حضور متعدد بازی‌های خارجی بدون کنترل، تأثیر سوئی در دیده شدن بازی‌های ایرانی گذاشته است.

رئیس بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای با اشاره به اینکه بر اساس مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی و تفویض وزیر وقت وزارت ارشاد، این بنیاد مسئولیت ساماندهی به مقوله گیم در کشور را عهده‌دار است، خاطرنشان کرد: در حال آماده‌سازی زیرساخت‌های متعدد برای ساماندهی و تعیین مقررات این بخش هستیم. چرا که انتشار تعداد متعدد بازیهای موبایلی خارجی، باعث هرج‌ومرج و غیر قابل کنترل شدن، این فضا شده است.

وی گفت: در این رابطه قرار است بهمن‌ماه نخستین سامانه توزیع دیجیتال بازی‌های رایانه‌ای را راه‌اندازی کنیم تا تهیه این بازی‌ها به صورت مستقیم و آنلاین از این سامانه انجام شود که این موضوع تحولی در فضای کسب‌وکار گیم و به طور کل اکوسیستم بازی‌های رایانه‌ای ایجاد خواهد کرد.

منبع:

واکنش شما:
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry
0
avatar

© تمامی حقوق برای وبسایت ویاتک محفوظ است. نقل مطالب سايت تنها با ذکر و لینک به منبع مجاز است.