ویاتک | اخبار حوزه دانش، فناوری و تکنولوژی به همراه مطالب علمی جذاب

توجه: خطر آفرینی محصولات الکترونیکی به دستگاه های غذا ساز رسید

+

در این دنیای پرهیاهوی امروزی دستگاه‌های الکترونیکی بخش مهمی از زندگی بشر هستند و از این رو کوچک‌ترین مشکل در یکی از این دستگاه‌ها می‌تواند جان بسیاری از مردم را با خطر مواجه کند، پیش از این دستگاهی که به دلیل خطرناک به وندش شهرت گرفت گلکسی نوت ۷ سامسونگ بود که در جریان کامل حاشیه‌های آن هستید، اما این بار نوبت به یک غذا ساز رسیده است که جان بیش از ۸ میلیون انسان را با خطر مواجه کرده است.

cuisinart-dlc-2009chb-prep-9-9-cup-food-processor-controls

این غذا ساز ساخت کمپانی کویزنارت (Cuisinart) است که تا به جان ۶۹ گزارش خرابی را در زوهای اخیر دریافت کرده است، متأسفانه این مشکل به قدری خطرناک و حاد است که شرکت در بیانیه‌ای فراخوان ۸ میلیون دستگاهی که از آن فروش رفته است را صادر کرده است، در این ۶۹ مورد حادثه مشتری‌ها اعلام کرده‌اند که در غذای آن‌ها تکه‌های فلز که از تیغه‌های دستگاه کنده شده وجود داشته است.

با توجه به بیانیه‌ی کمیسیون امنیت لوازم‌خانگی در ایالات متحده حداقل ۳۰ مورد از این گزارش‌ها منجر به پارگی دهان یا آسیب‌های شنید به دندان آن‌ها شده است که همگی آن‌ها درخواست شکایت از شرکت سازنده را داشته‌اند. جالب است بدانید که این ۸ میلیون دستگاه در بیش از دو دهه از ماه ژوئیه سال ۱۹۹۶ تا دسامبر ۲۰۱۵ فروخته شده‌اند. در همین راستا کمیسیون امنیت لوازم خانگی در ایالات متحده در بیانیه‌ای اعلام کرده است که هم اکنون دارندگان این دستگاه استفاده خود را متوقف کنند و با توجه به تصویر زیر دقت کنند که دستگاه آن‌ها دارای مشکل است یا خیر و در صورت داشتن این مشکل دستگاه با به شرکت ارسال و به صورت رایگانه تیغه را تعویض کنند.

blender-recall1-610x423-1

لیست دستگاه هایی که دارای مشکل هستند: CFP-9, CFP-11, DFP-7, DFP-11, DFP-14, DLC-5, DLC-7, DLC-8, DLC-10, DLC-XP, DLC-2007, DLC-2009, DLC-2011, DLC-2014, DLC-3011, DLC-3014, EV-7, EV-10, EV-11, EV-14, KFP-7, و MP-14.

نظر شما در رابطه با این خبر چیست؟

منبع:

واکنش شما:
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry
0

دیدگاه ها

0 دیدگاه

اشتراک دیدگاه
avatar

wpDiscuz

© تمامی حقوق برای وبسایت ویاتک محفوظ است. نقل مطالب سايت تنها با ذکر و لینک به منبع مجاز است.