ویاتک | اخبار حوزه دانش، فناوری و تکنولوژی به همراه مطالب علمی جذاب

سرورهای فروشگاه آنلاین کمپانی ایسر هک شد

+

اطلاعات هویت شخصی و مالی مشتریان محصولات ایسر که از تاریخ می ۲۰۱۵ تا آپریل ۲۰۱۸ به صورت مستقیم از فروشگاه آنلاین شرکت ایسر محصولات خود را خریداری کرده‌اند در معرض خطر است. با ویاتک همراه باشید.

هفته گذشته ایسر به دادستان کل کالیفرنیا اطلاع داد که فروشگاه آنلاین این شرکت توسط برخی از هکرها مورد حمله قرار گرفته است و در ادامه با بیانیه‌ای به مشتریان اطلاع داد که اطلاعات شخصی آن‌ها در خطر است. متأسفانه باید گفت که در طول یک سال هکرها دسترسی کامل به نام، آدرس، شماره کارت اعتباری، تاریخ انقضا، و کد CVC و هرچیزی که امکان سو استفاده مالی از مشتریان را فراهم می‌کند داشته اند.

shutterstock_270646328-900x506

ایسر در ادامه اعلام کرده است که ۳۴۵۰۰ نفر از مشتریان این شرکت که در ایالات متحده، کانادا، و پورتوریکو زندگی می‌کنند تحت تأثیر اقدام این هکرها قرار گرفته‌اند. حال سؤال این است که چگونه این اتفاق افتاده است، در پاسخ به این سؤال باید گفت که ایسر به طور ناشیانه‌ای اطلاعات کاربران را در فرمت ناامنی ذخیره کرده است.

ایسر در رابطه با این خط به مشتریان هشدار داده است که مراقب اطلاعات شخصی خود باشند و در صورت مشاهده هر موضوع مشکوکی در رابطه با حساب‌های مالی خود با مراجعه به پلیس درخواست مسدود کردن حساب خود را سریعاً بدهند. و همچنین شرکت گفته است که برای رفع این مشکل از یک شرکت امنیتی کمک گرفته است تا مشکل امنیتی را بر طرف سازد.

منبع:

واکنش شما:
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry
0

دیدگاه ها

0 دیدگاه

اشتراک دیدگاه
avatar

wpDiscuz

© تمامی حقوق برای وبسایت ویاتک محفوظ است. نقل مطالب سايت تنها با ذکر و لینک به منبع مجاز است.