ویاتک | اخبار حوزه دانش، فناوری و تکنولوژی به همراه مطالب علمی جذاب

ادوبی در حال کار بر روی نرم افزاری برای نقاشی ۳ بعدی دیجیتال است

+

مدت‌هاست که هنرمندان با استفاده از تبلتها و و دستگاه‌های دیجیتال برای خلق آثار خود استفاده می‌کنند، و همچنین با وجود فناوری واقعیت مجازی و نرم افزارهایی همچون Tilt Brush کمپانی گوگل امکان نقاشی سه بعدی نیز فراهم شده است.

wetbrush

اما مشکلی که وجود این دو راه در نقاشی و خلق آثار هنری دارد این است که هیچ یک حس استفاده از قلم مو و رنگ در فضای واقعی را به نقاش القا نمی‌کند. و این مشکل همان چیزی است که کمپانی ادوبی با استفاده از نرم افزاری با نام Project Wetbrush می‌خواهد آن را تغییر دهد. ادوبی با همکاری انویدیا قصد دارد این پروژه را به سرانجام برساند. انویدیا می‌گوید که این پروژه اولین سیستم نقاشی سه‌بعدی بر پایه‌ی شبیه‌سازی است که حس واقعیت را به نقاش القا می‌کند. این نرم افزار به نقاش این امکان را می‌دهد که در فضای دو بعدی با استفاده از رنگ‌های مجازی سه بعدی نقاشی کند.

WB-Series.0

این موضوع به این معنا است که در این نرم افزار رنگ‌ها به همان صورت که در دنیای واقعی حضور دارند ضخامت و جریان و روانی خود را دارند، در این نرم افزار تمامی جنبه‌های دنیای واقعی در نقاشی کردن از جمله زاویه قلم مو، سرعت و زاویه آن رعایت شده است، حتی جالب است بدانید که زمان خشک شدن رنگ‌ها نیز به نسبت ضخامت آن‌ها متفاوت است.

نظر شما در رابطه با این نرم افزار چیست؟

منبع:

واکنش شما:
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry
0

دیدگاه ها

0 دیدگاه

اشتراک دیدگاه
avatar

wpDiscuz

© تمامی حقوق برای وبسایت ویاتک محفوظ است. نقل مطالب سايت تنها با ذکر و لینک به منبع مجاز است.