ویاتک | اخبار حوزه دانش، فناوری و تکنولوژی به همراه مطالب علمی جذاب

افزایش سه برابری نرخ خط تلفن ثابت پس از گران شدن بهای مکالمات

+

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات خبر از افزایش نرخ هر خط تلفن به ۲۰۰ هزار تومان داد و افزود: متقاضیان می‌توانند خط را به صورت اقساطی خریداری کنند.

به نقل از خبرگزاری مهر دکتر محمود واعظی دیشب در حاشیه هم‌اندیشی با بخش خصوصی در مورد تصمیم کمیسیون تنظیم مقررات برای تعرفه تلفن ثابت گفت: با توجه به اینکه مصوبه قبل این کمیسیون برای تعرفه داخل استانی ۳۰ ریال به ازای هر دقیقه و بیرون استانی ۳۳۰ ریال به ازای هر دقیقه به صورت موقت بود و زیان مخابرات را به همراه داشت، تصمیم به بازنگری در این تعرفه‌ها گرفته شد.

وی گفت: تغییر در آبونمان فعلی تلفن ثابت ایجاد نشده اما به دلیل اینکه ۷ میلیون تلفن ثابت بلااستفاده در کشور داریم که هزینه نگهداری آنها قابل توجه است، تصمیم گرفتیم برای روستاها حداقل کارکرد ۲۰۰ دقیقه مکالمه و برای شهرها حداقل کارکرد ۳۳۰ دقیقه مکالمه را در نظر بگیریم به این معنی که حتی اگر کمتر از این میزان از خطوط استفاده کنند، ملزم به پرداخت هزینه به ازای این دقایق هستند.

چندی پیش نیز وزارت ارتباطات هزینه مکالمه خطوط ثابت درون شهری با یکدیگر را از ۳۰ ریال به ۴۵ ریال افزایش و هزینه هر دقیقه مکالمه با موبایل را بین ۵۰۰ تا ۵۷۰ ریال در نظر گرفته بود.

آقای واعظی همچنین افزود: با توجه به اینکه سرمایه گذاری هر خط تلفن ۸۵۰ هزار تا ۱ میلیون تومان هزینه دارد، کمیسیون تنظیم مقررات با افزایش قیمت هر خط از ۵۰ هزار تومان به ۲۰۰ هزار تومان موافقت کرد به این شکل که مشترک ۱۰۰ هزار تومان از آن را در زمان ثبت نام و دریافت خط و بقیه را در ۳۶ ماه و به صورت اقساطی پرداخت کند. در این زمینه پیشنهاد مخابرات افزایش قیمت تلفن به ۲۵۰هزار تومان بود که با آن موافقت نشد. اجرای این مصوبه با تأیید مراجع ذیصلاح خواهد بود که امیدواریم تا پایان این ماه به جمع بندی نهایی برسند.

نظر شما درباره افزایش سه برابری هزینه خرید خط ثابت چیست؟

منبع:

واکنش شما:
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry
0

دیدگاه ها

0 دیدگاه

اشتراک دیدگاه
avatar

wpDiscuz

© تمامی حقوق برای وبسایت ویاتک محفوظ است. نقل مطالب سايت تنها با ذکر و لینک به منبع مجاز است.