ویاتک | اخبار حوزه دانش، فناوری و تکنولوژی به همراه مطالب علمی جذاب

تقریباً نیمی از جمعیت گیمرهای تلفن‌های هوشمند را بانوان تشکیل می‌دهند

+

گیمرهای پی‌سی معمولاً مرد هستند و حرفه‌ای‌های سرتاسر جهان جامعه آن را تشکیل می‌دهند اما این روزها بحث بسیار داغ بازی بر روی موبایل مطرح است و این داستان از جایی شروع شد که نوکیا با بازی معروف Snake وارد عرصه شد و اکثر ما حداقل برای یک‌بار هم که شده این بازی خاطره‌انگیز را تجربه کرده‌ایم. از آن روزها مدت زیادی می‌گذرد و امروزه بازی‌های موبایل به صنعتی میلیارد دلاری تبدیل شده‌اند و طبق گزارشات اخیر، اکنون این صنعت ۱۶ درصد رشد داشته و ارزش کلی آن به ۱۲ میلیارد دلار رسیده است. این روزها دیگر هر تلفن هوشمندی می‌تواند بازی‌های مختلف را اجرا کند و فرقی ندارد که شما کاربر پلتفرم اندروید، آی‌او‌اس و یا ویندوزفون باشید، این روزها با هر گوشی هوشمندی می‌توان لذت بازی کردن را تجربه کرد.

به تازگی فیسبوک IQ (تیم تجزیه و تحلیل داده‌ها که تحت نظارت فیسبوک کار می‌کند) گزارشی جالب را منتشر کرده که در آن گفته شده تعداد گیمرهای زن رو‌ به افزایش است و اکنون چیزی در حدود نیمی از گیمرهای موبایل را بنوان تشکیل داده‌اند. در این گزارش همچنین اعلام شده است که اکنون ۷۱ درصد از کاربران برای بازی از موبایل استفاده می‌کنند و این در حالیست که رایانه‌های شخصی انتخاب ۶۴ درصد از افراد است. ۳۴ درصد از افراد نیز ترجیح می‌دهند که از تبلت و ۲۶ درصد نیز از کنسول برای انجام بازی استفاده کنند. در این گزارش آورده شده افرادی که در ماه حداقل یک‌بار برای یک بازی پول پرداخت می‌کنند، خیلی بیشتر از افرادی که پولی پرداخت نمی‌کنند به انجام بازی می‌پردازند. اما افراد چگونه بازی‌های جدیدی را پیدا می‌کنند؟ دو سوم گیمرها می‌گویند که از طریق شبکه‌های اجتماعی بازی‌ها را می‌یابند، ۵۷ درصد می‌گویند که به هنگام استفاده از سرویس‌های ویدیو و تصویر با بازی‌های جدید آشنا می‌شوند و ۵۴ درصد از گیمرها می‌گویند که از طریق اپلیکیشن‌های مخصوص چت، بازی‌های جدید را کشف کرده‌اند.

این تحلیل همچنین نشان می‌دهد که چرا صنعت بازی برای یک شبکه اجتماعی مانند فیسبوک بسیار مهم است. همچنین توجه بی سابقه شرکت نینتندو بر روی صنعت بازی موبایل و ارائه بازی‌های خارق‌العاده‌ای مانند Pokemon Go نشان از مهم بودن این صنعت دارند.

نظر شما در این خصوص چیست؟

منبع:

واکنش شما:
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry
0

دیدگاه ها

0 دیدگاه

اشتراک دیدگاه
avatar

wpDiscuz

© تمامی حقوق برای وبسایت ویاتک محفوظ است. نقل مطالب سايت تنها با ذکر و لینک به منبع مجاز است.