ویاتک | اخبار حوزه دانش، فناوری و تکنولوژی به همراه مطالب علمی جذاب

آمازون خانه‌هایی می‌سازد که کارمندانش در آن‌ها گریه کنند

+

کار در آمازون سخت است. به خاطر همین گاهی آمازون پیشنهادهایی به کارمندان خود می‌دهد که قطعاً از چهارچوب قواعد اداری خارج هستند. حالا قرار است به جای یک امکان بیهوده و بی‌معنی مثل یک صندلی مخصوص یا یک کافه‌تریا، یک گلخانه ویژه در اختیار کارمندان آمازون قرار گیرد.

این گلخانه به صورت چند خانه به هم چسبیده از خانه‌های درختی است. به گزارش نیویورک‌تایمز این گلخانه در مرکز سیاتل ساخته خواهد شد و در واقع پناهگاهی خواهد بود برای کارکنان آمازون و ۳۰۰۰ گونه گیاهی در معرض خطر.

خانه‌های درختی مکانی برای تجمع کارکنان خواهد بود تا در ملاقات با یکدیگر به گفتگو درباره کار و دیگر مسائل بپردازند. اما به نظر نمی‌رسد حال و هوای گلخانه‌ها جوری باشد که به جای لذت بردن منجر به فکر کردن‌های عمیق بشود. این گلخانه‌ها ابتدا تنها در دسترس کارمندان آمازون خواهد بود اما در آینده برنامه‌هایی برای دسترسی عموم به این مکان وجود دارد.

این گام جالبی است برای مبارزه با این تفکر عمومی که آمازون کارمندان خود را با محیطی خشن شکنجه می‌دهد. این قبیل اقدامات می‌توانند دفاعی باشند در برابر غول بی‌رحم تجارت که فرهنگی وحشیانه دارد.

آمازون قصد دارد این مرکز را در اوایل سال ۲۰۱۸ افتتاح کند. باید تا آن موقع صبر کنیم تا تأثیر چنین مکانی را بر روحیه کارمندان و گیاهان موجود در آن بسنجیم.

منبع:

واکنش شما:
like
0
love
1
haha
0
wow
0
sad
0
angry
0

دیدگاه ها

0 دیدگاه

avatar

wpDiscuz

© تمامی حقوق برای وبسایت ویاتک محفوظ است. نقل مطالب سايت تنها با ذکر و لینک به منبع مجاز است.