ویاتک | اخبار حوزه دانش، فناوری و تکنولوژی به همراه مطالب علمی جذاب

AMD و Nvidia به مناسبت انتشار بازی Watch Dogs2 آپدیت‌های جدیدی منتشر کردند

+

دو غول دنیای کارت‌های گرافیکی، یعنی انویدیا و ای‌ام‌دی که بیشتر به نام و نشان رادئون شناخته می‌شود، به مناسبت انتشار نسخه دوم بازی واچ داگز، درایورهای نرم‌افزاری جدیدی برای کارت‌های گرافیکی خود منتشر کردند. هر دو کمپانی با آپدیت‌های جدید، بهینگی‌ها بیشتر را به ارمغان آورده‌اند. و قرار است با دریافت این آپدیت‌ها، تجربه اجرا و انجام بازی‌ها بهتر از قبل شوند، به خصوص در بازی جدید واچ داگز 2.

AMD

ابتدا از ای‌ام‌دی شروع کنیم که کارت‌های گرافیکی خود را با نام و نشان رادئون روانه بازارها می‌کند. ای‌ام‌دی درایورهای نرم‌افزاری خود را با پسوند Crimson منتشرد می‌کند، نسخه جدیدی که منتشر شده است، دارای شناسه ورژن 16.11.5 است که پشتیبانی از بازی واچ داگز 2 را به همراه پروفایل‌های جدیدی از دایرکت اکس برای پل بندی Crossfire چند کارت گرافیکی در یک سیستم، به منظور اجرای بهتر بازی‌هایی چون Dishonored 2 ارایه می‌دهد.

در کنار همه بهبودها، بخش کوچکی از این آپدیت هم برای رفع برخی ایرادات و باگ‌ها و مشکلات تدارک دیده شده است. این مشکلات عموما هنگامی که از چند کارت گرافیکی پل شده به حالت کراس فایر استفاده می‌شود، در بازی‌هایی همچون دیویژن و بتلفیلد 1 رخ می‌دهند. به هر حال با این آپدیت قرار است این مشکلات کمتر شوند. مشکلات بسیاری از بازی‌ها در این آپدیت برطرف شده‌اند که به صورت خلاصه می‌توان از بازی‌هایی مثل، Dishonored 2، Watch Dogs 2، DOOM، DOTA 2، FIFA 17 اشاره کرد. بدیهی است که این آپدیت در کارت گرافیک‌های سری RX 400، و در راس آن RX 480 تاثیر بیشتری دارد. در ضمن همان‌طور که گفته شد، اکثر مشکلات موجود، در سیستم‌هایی که بیش از یک کارت گرافیک به صورت کراس فایر دارند رخ می‌دهد، و این آپدیت هم به صورت ویژه‌ای در رفع همین مشکلات تمرکز داشته است. برای دریافت آپدیت Crimson 16.11.5 ای‌ام‌دی از این لینک استفاده کنید.

NVIDIA

در مورد انویدیا هم قضیه تقریبا مشابه ای‌ام‌دی است. آپدیتی که انویدیا منتشر کرده، دارای شناسه ورژن 376.09 است. این آپدیت نوعی تجربه بهتر و اطمینان بخش برای بازی واچ داگز 2 تحت عنوان “Game Ready” به کارت گرافیک‌های جدید انویدیا ارایه می‌دهد. این بدان معنی است که تیم توسعه درایورهای نرم‌افزاری، تمرکز خود را به روی افزایش راندمان و بهبودهای فنی و همچنین رفع باگ‌های موجود، به خصوص برای بازی واچ داگز 2 معطوف کرده‌اند.

بهبودها و رفع باگ‌های مختلف و بسیاری به واسطه این آپدیت برای کارت‌های انویدیا ارایه شده‌اند که به طور خلاصه می‌توان به مواردی چون بهینه‌سازی میزان فرکانس کاری کارت گرافیک در ویندوز 7 و 8.1 در زمان بی‌کاری برای سیستم‌هایی که از دو نمایشگر بهره می‌برند، رفع مشکل کرش در نرم‌افزار Adobe Premiere، رفع مشکل عدم راه‌اندازی قابلیت NVIDIA Vulkan، مشکل فعال نشدن دیسپلی پورت در کارت گرافیک کوادرو انویدیا بعد از عدم بارگذاری EDID در بستر آن. رفع مشکل صفحه سیاه که از آپدیت‌های قبلی به وجود آمده بود. رفع مشکل کرش بازی فورزا هورایزون 3 در بستر کارت‌هایی چون جی‌تی‌اکس 770 و 780 و چندی دیگر اشاره کرد.

این رفع باگ‌ها و بهینه سازی‌ها، همه بخشی از آپدیت منتشر شده هستند، در حالی که بخش اعظم این آپدیت روی بهینگی اجرای بازی واچ داگز 2 معطوف بوده است. به طوری که انویدیا از عبارت “آماده بازی” برای این آپدیت، که هدف آن واچ داگز 2 است، نام برده. برای دریافت آپدیت 376.09 درایورهای نرم‌افزار کارت گرافیک‌های انویدیا هم از این لینک استفاده کنید.

منبع:

واکنش شما:
like
0
love
0
haha
1
wow
0
sad
0
angry
0
avatar

© تمامی حقوق برای وبسایت ویاتک محفوظ است. نقل مطالب سايت تنها با ذکر و لینک به منبع مجاز است.