ویاتک | اخبار حوزه دانش، فناوری و تکنولوژی به همراه مطالب علمی جذاب

در آپدیت جدید بازی American Truck Simulator، مقیاس جهان بازی به مقیاس جهان واقعی نزدیک تر شده است

+

 

اگر از گیمر‌های با حوصله و صبور و نه چندان هیجانی باشید، یحتمل با سری بازی‌های شبیه ساز رانندگی کامیون کمپانی SCS Software آشنا هستید. دقت به جزئیات و شبیه‌سازی عینی کامیون‌ها و جاده‌ها و ایالات، از ویژگی‌های بارز این سری بازی‌ها است. نسخه آمریکایی این شبیه‌ساز رانندگی به تازگی معرفی شده است، از این رو سازنده زود به زود آن را آپدیت می‌کند.

همان‌طور که گفتیم نسخه آمریکایی شبیه‌ساز رانندگی کمپانی SCS Software، یعنی بازی American Truck Simulator تازه معرفی شده و ادامه‌ای بر دو نسخه Euro Truck Simulator است. تفاوت نسخه اروپا و آمریکا مشخص است، و آن به نقشه بازی که شامل مسیرها، جاده‌ها و ایالات و کشورها می‌شود، و همچنین به کامیون‌ها و محموله‌هایی که حمل خواهید کرد ختم می‌شود. ساده تر بگوییم، در نسخه اروپایی از کشنده‌های بدون دماغ برندهای ولوو و اسکانیا و مان و داف و … استفاده کرده و در بین کشورهایی مثل فرانسه و آلمان و بریتانیا، که البته دیگر عضوی از اروپا محسوب نمی‌شود! حمل بار می‌کنید و در سینه کش جاده۷ها دنده عوض می کنید، اما در نسخه آمریکایی از کامیو‌ن‌هایی مانند، کنوورث، پیتربیلت، ماک و اینترنشنال‌هایی که در پشت خود به اندازه یک اتاق خواب، یک سرویس بهداشتی و آشپزخانه و حمام جا دارند! همچنین مسیرها و ایالت‌هایی که بین آن‌ها در گذار و دنده عوض کردن خواهید بود، شامل همان ایالت‌ها و مسیرهایی می‌شود که احتمالا مدت‌ها قبل در سری بازی‌های ۱۸Wheels of Steel تجربه کرده‌اید. ایالت‌هایی مانند آریزونا، بوستون، نیویورک، واشنگتون و میامی. البته از یک ویژگی بسیار جالب این بازی نباید غافل شویم، و آن MOD های بازی است. به لطف همین Mod ها می‌توانید در نسخه اروپایی هم کامیون‌های امریکایی را تجربه کنید، موتورها، گیرباکس‌ها، شاسی‌ها و کابین‌ها و انواع اقسام چیزهای دیگر را به بازی اضافه کنید.

American Truck Simulator

خب از معرفی بازی که بگذریم، باید بگوییم سازنده آپدیت‌هایی را به صورت منظم برای نسخه امریکایی منتشر می‌کند تا آن را نیز به سان نسخه اروپایی تکمیل و بی‌نقص کند. در یکی از آپدیت‌های پیشین ایالت آریزونا بود که به بازی افزوده شد و اگر از شبکه‌های اجتماعی ویاتک استفاده می‌کردید، حتما خبر آن را دیده‌اید. اما در آپدیت جدید این بازی، سازنده سعی داشته مقیاس نقشه و جهانی که در بازی ایجاد شده را به واقعیت نزدیک‌تر کند. معنی این جمله این است که جهان داخل بازی که شامل جاده‌ها و شهرها و ایالات است، به آن‌چه در حقیقت و جهان حقیقی وجود دارد نزدیک تر شده است، یعنی طول مسیر بین مثلا واشنگتن تا نیویورک، به همان اندازه‌ای است که در حقیقت وجود دارد و اگر از یک کامیون طبیعی (منظور یک کامیونی که به صورت Mod به بازی اضافه نشده و با سرعت نور حرکت نمی‌کند است!) استفاده کنید، به سان یک راننده واقعی، پس از یک مدت زمان واقعی به مقصد خواهید رسید. البته در نظر داشته باشید که دیگر ساعات و شبانه روز به صورت حقیقی و ۲۴ ساعته مقایس بندی نشده‌اند. و این‌طور نیست که وقتی واقعا شب شد در بازی هم شب شود! هر دقیقه در دنیای واقعی، برابر با یک ساعت در دنیای مجازی این بازی است، درست مثل دیگر بازی‌های مشابه.

این مقیاس بندی جدید باعث می‌شود که سازنده چندین ماه وقت برای توسعه هرچه بیشتر نقشه و نزدیک‌تر کردن آن به واقعیت زمان داشته باشد، چراکه با این مقیاس جدید، زمان بازی هم به نوعی افزایش می‌یابد و بازی‌کنان مدت زمان ببیشتری درگیر بازی خواهند بود و نبود نقشه‌های بیشتر را حس نخواهند کرد و سازنده وقت بیشتری برای تکمیل کردن نقشه خواهد داشت.

 

منبع:

واکنش شما:
like
0
love
0
haha
0
wow
1
sad
0
angry
0

دیدگاه ها

0 دیدگاه

اشتراک دیدگاه
avatar

wpDiscuz

© تمامی حقوق برای وبسایت ویاتک محفوظ است. نقل مطالب سايت تنها با ذکر و لینک به منبع مجاز است.