ویاتک | اخبار حوزه دانش، فناوری و تکنولوژی به همراه مطالب علمی جذاب

تحلیل گران باور دارند که فروش آیفون 7 ناامیدکننده خواهد بود

+

افت فروش‌ محصولات اپل تابه‌حال سابقه نداشته است اما حال برای دو دوره‌ی مالی پیاپی است این کمپانی بزرگ افت فروش را شاهد بوده و همین موضوع افراد فعال در Wall Street را نگران کرده است.

استیو گراسو، مدیر فروش سازمانی Stuart Frankel، باور دارد که اپل عملکردی در حد انتظار نخواهد داشت و با توجه به موجی که بعد از اعلام وضعیت مالی دوره‌ی گذشته در بازار سهام به وجود آمد، اپل باید تلاش می‌کرد که محصولی قابل‌توجه به بازار بیرون دهد درحالی‌که آیفون 7 می‌تواند کاملاً ناامیدکننده باشد.

آمارهایی که بر اساس ترافیک وب از سه ماهه‌ی دوم 2015 تا سه ماهه‌ی دوم 2016 به دست آمده است حاکی از آن است که ترافیک وب محصولات اپل در 18 کشور از 20 کشور اعلام‌شده، افت چشم گیری را شاهد بوده است. برای نمونه آیفون و آی پدها در آمریکا 4 درصد، در آلمان 6 درصد و در بریتانیا 10 درصد افت ترافیک را شاهد بوده‌اند.

در مقابل سامسونگ، رقیب دیرینه‌ی اپل، وضعیتی کاملاً برعکس آن را دارد. در همین مدت‌زمان، ترافیک وب سامسونگ 10 درصد در فرانسه، آفریقای جنوبی، کانادا، بریتانیا و استرالیا رشد داشته است و دقیقاً در دو کشوری که سامسونگ افت داشته است، درصد ترافیک اپل بالا رفته است.

گزارش همچنین نشان می‌دهد که اپل هنوز هم بازار تلفن‌های هوشمند 4 اینچی را به لطف عرضه‌ی آیفون SE، در اختیار دارد و با توجه به این آمار آیفون SE در کشورهای کانادا، فرانسه، ژاپن، بریتانیا و ایالات‌متحده در حدود 20 درصد ترافیک وب گوشی‌های چهار اینچی را در اختیار دارد.

آمار فروش پرچم‌داران اپل روزبه‌روز در حال کاهش است و این به هیچ عنوان برای مدیران کمپانی اپل خبر خوبی نیست. اپل تابه‌حال هیچ‌وقت با مشکلی همچون افت فروش مواجه نبوده است و امیدوار است که با عرضه آیفون 7 دوباره جایگاه قبلی خود را بازگرداند هرچند با توجه به شایعاتی که در رابطه با مشخصات آیفون 7 منتشرشده است و تغییرات اندک نسبت به نسخه‌های قبلی، چنین چیزی دور از انتظار است. البته باید خاطرنشان کرد که اپل تمام توانایی و قابلیت جدید خود را برای آیفون سال 2017 آماده کرده است و امیدوار است با ایجاد تغییرات عظیم در ظاهر دستگاه، همه را شگفت‌زده کند.

منبع:

واکنش شما:
like
0
love
0
haha
1
wow
0
sad
0
angry
0
avatar

© تمامی حقوق برای وبسایت ویاتک محفوظ است. نقل مطالب سايت تنها با ذکر و لینک به منبع مجاز است.