ویاتک | اخبار حوزه دانش، فناوری و تکنولوژی به همراه مطالب علمی جذاب

در اندروید نوگت شما می‌فهمید که اپلیکیشن ها از کجا نصب شده‌اند

+

اندروید نوگت هنوز به صورت رسمی عرضه نشده است ولی نسخه‌های آزمایشی آن که تقریباً در ۵ ماه اخیر عرضه شده است خیلی از ویژگی‌های آن را مشخص کرده‌اند. ظاهر اندروید نوگت تغییر چندانی نداشته است اما در هسته آن دگرگونی‌های زیادی رخ داده است که باعث به وجود آمدن امکانات خوب زیادی شده است که در مطالب اخیر در ویاتک به آنها اشاره شده است.

امروز در آخرین نسخه آزمایشی که قبل از نسخه نهایی منتشر شده است ویژگی دیگر مشخص شده است که چندان هم پیچیده نیست ولی می‌تواند کاربردهای زیادی داشته باشد. در این ویژگی جدید شما می‌توانید بفهمید اپلیکیشنی که نصب کرده‌اید از چه طریقی نصب کرده‌اید البته این موضوع فقط دو گزینه را به شما می‌گوید. این ویژگی به شما می‌گوید که این اپلیکیشن از طریق استور گوگل پلی نصیب شده است یا از طریق یک فایل APK.

زمانی که شما اطلاعات یک اپلیکیشن را مشاهده می‌کنید یک خط جدید با عنوان Store اضافه شده است که در توضیحات آن به شما می‌گوید این اپلیکشن را از گوگل پلی دریافت کرده‌اید یا از طریق یک فایل APK نصب شده است. متاسفانه این گزینه فعلاً نمی‌تواند موارد دیگر را تشخیص دهد. مثلاً اگر شما یک اپلیکیشن را از بازار دریافت کنید در توضیحات این گزینه به شما می‌گوید از طریق Package Installer یا همان APK نصب شده است. ممکن است در آینده با به روزرسانی ها این موارد نیز به توضیحات این قسمت اضافه شود.

در تصاویر زیر می‌توانید این توضیحات را مشاهده کنید:

 

nougat-01 nougat-02

 

منبع:

واکنش شما:
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry
0

دیدگاه ها

0 دیدگاه

اشتراک دیدگاه
avatar

wpDiscuz

© تمامی حقوق برای وبسایت ویاتک محفوظ است. نقل مطالب سايت تنها با ذکر و لینک به منبع مجاز است.