ویاتک | اخبار حوزه دانش، فناوری و تکنولوژی به همراه مطالب علمی جذاب

نکسوس‌ها در ماه دسامبر اندروید ۷٫۱ نوگت را دریافت خواهند کرد

+

از نخستین دوران توسعه اندروید، نکسوس‌ها همیشه اولین گجت‌هایی بودنده‌اند که جدیدترین نسخه‌های اندروید را دریافت می‌کنند. امسال هم همین اتفاق خواهد افتاد، علیرغم روی کار آمدن پیکسل‌های گوگل. با ویاتک همراه باشید.

در حالی که هنوز اکثر دستگاه‌های سرزمین اندروید، نسخه مارشمالو، یا همان ورژن ۶ اندروید را دارند، نکسوس‌ها ورژن اول اندروید نوگت را دریافت کرده‌اند. پیکسل‌های گوگل هم که کلا تافته جدا بافته هستند و نسخه جدید نوگت ۷٫۱ را به صورت پیش‌فرض یدک می‌کشند، و این به خاطر ویژگی‌های خاصی مثل پلتفرم DayDream است. اکنون می‌دانیم که نسخه بعدی اندروید، یعنی ورژن ۷٫۱، یا همان اندروید نوگت، در ماه دسامبر برای نکسوس‌ها هم ارایه خواهد شد.

طبق چیزی که اخبار به دست آمده می‌گویند، نسخه بتا ندروید ۷٫۱ نوگت را، تا اواخر هین ماه نکسوس ۵ اکس و نکسوس ۶ پی و همچنین تبلت پیکسل سی دریافت خواهند کرد. نسخه پایدار و رسمی اندروید ۷٫۱ هم روزی ار روزهای ماه دسامبر برای دستگاه‌های پشتیبانی شده از راه خواهد رسید. دستگاه‌هایی که طبق اعلام قبلی، اندروید ۷٫۱ نوگت را پشتیبانی خواهند کرد، نکسوس ۵ اکس، نکسوس ۶ پی، نکسوس ۹، نکسوس پلیر و تبلت پیکسل سی گوگل، و همچنین برخی دستگاه‌هایی که اندروید وان را پشتیبانی می‌کنند، هستند.

هرچند لیست کامل ویژگی‌های اندروید ۷٫۱ در دسترس نیست، اما برخی ویژگی‌ها مثل بهبود عملکرد در صفحه نمایش و عملکرد لمسی دستگاه، سیستم جدید مدیریت حافظه و بسیاری دیگر مورد انتظار هستند. همچنین لازم است بدانید که برخی ویژگی‌های خاص که مختص پیکسل‌ها هستند، مثل لانچر پیکسل، و گوگل اسیستانت و برخی ویژگی‌های ظاهری، در نسخه ۷٫۱ امدروید نوگت وجود نخواهند داشت، به این معنی که دستگاه‌هایی غیر پیکسل‌ها، آنها را نخواهند داشت.

منبع:

واکنش شما:
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry
0

دیدگاه ها

0 دیدگاه

اشتراک دیدگاه
avatar

wpDiscuz

© تمامی حقوق برای وبسایت ویاتک محفوظ است. نقل مطالب سايت تنها با ذکر و لینک به منبع مجاز است.