ویاتک | اخبار حوزه دانش، فناوری و تکنولوژی به همراه مطالب علمی جذاب

اپل افراد جدیدی را به پروژه‌ مخفیانه‌ توسعه‌ی خودرو هوشمندش اضافه کرد

+

در طول ماه‌های گذشته، شایعاتی از توسعه‌ ماشین‌های خودران توسط اپل شنیده می‌شد، حال اپل رئیس سابق بخش توسعه‌ی نرم‌افزار ماشین بلک‌بری را نیز به تیم توسعه‌ ماشین‌های خودرانش اضافه کرده است. 

آخرین نوع از این استخدام‌ها در این بخش به اضافه کردن مدیر اجرایی کمپانی QNX (توسعه دهنده‌ی سیستم‌عامل که در سال ۲۰۱۰ توسط بلک‌بری خریداری شد) بود. Dan Dodge اوایل سال جاری میلادی بود که برای کمک به گروه تحت رهبری Bob Mansfield تحت نام پروژه تایتان پیوست.

طبق گفته‌ها، Dodge در حال کمک به گروه تحقیقاتی توسعه‌ سیستم‌های خودران اپل به‌منظور تولید سیستمی جامع و هوشمند برای خودروهای مستقل و خودران این کمپانی است. چنین استخدام‌هایی مسیر اپل در زمینه‌ تولید خودروهای هوشمند را کاملاً عوض می‌کند. طبق برنامه‌ریزی قبلی، اپل فقط به دنبال تولید خودروی ساده‌ای بود اما حال به نظر می‌رسد که کمپانی اهداف بسیار بزرگ‌تری را در نظر دارد.

به علاوه‌ی Dodge، اپل صدها کارمند دیگر را که قبلاً وظیفه‌ی طراحی خودرو را در کمپانی‌های دیگر همانند تسلا بر عهده داشته‌اند استخدام کرده است. هرچند که ایلان ماسک، رئیس کمپانی تسلا، چند ماه پیش استخدام چنین افرادی توسط اپل را مسخره کرده بود زیرا که به گفته‌ی وی افرادی که اپل از کمپانی تسلا به خدمت گرفته است همه جزو اخراجی‌های کمپانی یا مهندسان درجه سه تسلا بوده‌اند.

پروژه‌ی تولید خودرو هوشمند اپل تابه‌حال تغییرات بسیاری را توسط استخدام‌ها و اخراج‌های زیاد به خود دیده است و باید دید که آیا اپل می‌تواند در چنین بازاری برای خود جا باز کند یا خیر. گفتنی است که طبق آخرین شایعات، خودروی تولیدشده توسط اپل در سال ۲۰۲۰ به بازار عرضه خواهد شد.

نظر شما چیست؟ آیا بالاخره اپل می‌تواند خودروی توسعه‌یافته توسط خود را به بازار عرضه کند؟

منبع:

واکنش شما:
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry
0

دیدگاه ها

0 دیدگاه

اشتراک دیدگاه
avatar

wpDiscuz

© تمامی حقوق برای وبسایت ویاتک محفوظ است. نقل مطالب سايت تنها با ذکر و لینک به منبع مجاز است.