ویاتک | اخبار حوزه دانش، فناوری و تکنولوژی به همراه مطالب علمی جذاب

اپل استارتاپ هوش مصنوعی Turi را با ۲۰۰ میلیون دلار تصاحب کرد

+

خبرها حاکی از آن است که اپل استارتاپ یادگیری ماشینی Turi واقع در سیاتل آمریکا را به تملک خود درآورده است. پیوستن این کسب‌وکار جوان به اپل کمک خواهد کرد که محصولات و پروژه‌های هوش مصنوعی‌اش را ترقی بخشد. برای اطلاعات بیشتر با ویاتک همراه باشید.

کوپرتینو نشینان هنوز جزئیات این قرارداد را منتشر نکرده‌اند و به دلیل مرموز بودن کمپانی در چنین مسائلی احتمالاً مدتی طول خواهد کشید. اما کوپرتینونشینان در گفتگو با ریکود خرید این استارتاپ را تأیید کرده‌اند. تعدادی از مطبوعات و رسانه‌ها برای به‌دست آوردن اطلاعات بیشتر به خود کمپانی تماس گرفته بودند و همه همین پاسخ را دریافت کرده بودند:

اپل هر زمان که بخواهد و لازم ببیند کمپانی‌های فناوری کوچک‌تر را تصاحب می‌کند و ما به‌طور کل، اهداف و برنامه‌هایمان را برای افراد خارج کمپانی تشریح نخواهیم کرد.

هنوز دلایل خرید این استارتاپ و برنامه‌هایی که اپل برای آن در نظر گرفته است، کاملاً روشن و آشکار نیست اما بلومبرگ بیان می‌کند که خرید این استارتاپ برای ارتقا و بهبود دستیار شخصی iOS به نام سیری است. سیری از هوش مصنوعی برای پیشنهاد دادن آهنگ و برنامه‌ها، پیش‌بینی کلماتی که کاربر در حال تایپ آنها است و همچنین تشخیص دادن تصاویر، استفاده می‌کند و خرید این کسب‌وکار کمک خواهد کرد که دستیار صوتی اپل باهوش‌تر شود.

منابع همچنین تأیید کرده‌اند که چنین خریدی به اپل اجازه می‌دهد که با جامعه‌ی در حال رشد محققان هوش مصنوعی ارتباط برقرار کند. شرکت Turi برعکس کمپانی رقیب و حاضر در این بازار به نام titan، رابطه‌ی خوبی با پژوهش گران خارج از کمپانی و محققان مستقل دارد و همین می‌تواند فرایند بهبود هوش مصنوعی محصولات اپل را سرعت بخشد. در حال حاضر تصاحب شرکت‌های کوچک دنیای تکنولوژی توسط کمپانی‌های بزرگ‌تر به عرفی در این جامعه تبدیل‌شده است و کمپانی‌ها برای بهبود محصولات و دمیدن روح تازه در کارکنان و خود کمپانی به چنین خریدهایی دست می‌زنند.

نظر شما در مورد تصاحب کمپانی‌های کوچک توسط غول‌های دنیای فناوری چیست؟

منبع:

واکنش شما:
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry
0

دیدگاه ها

0 دیدگاه

اشتراک دیدگاه
avatar

wpDiscuz

© تمامی حقوق برای وبسایت ویاتک محفوظ است. نقل مطالب سايت تنها با ذکر و لینک به منبع مجاز است.