ویاتک | اخبار حوزه دانش، فناوری و تکنولوژی به همراه مطالب علمی جذاب

اپل آکادمی طراحی iOS را در ایتالیا راه اندازی کرد

+

شرکت اپل و دانشگاه ناپل فدریکو دوم ایتالیا با یک‌دیگر برای ایجاد یک آکادمی iOS در شهر ناپل ایتالیا همکاری کرده‌اند. این دانشگاه اعلام کرده است که می‌تواند تا ۶۰۰ دانش‌آموز را در این خصوص پذیرا باشد. فرآیند ثبت‌نام دانش‌آموزان به صورت آنلاین خواهد بود که یک امتحان و مصاحبه را نیز شامل می‌شود. با توجه به گزارش ارائه شده از سوی بیزنس اینسایدر، دانش‌آموزانی که هم اکنون در ایتالیا و یا اروپا زندگی می‌کنند می‌توانند در مرکز طراحی و توسعه iOS در دانشگاه ناپل فدریکو دوم ثبت‌نام کنند.

هر ترم آموزشی در حدود ۹ ماه طول می‌کشد و در ترم اول، بر روی مهارت‌های توسعه iOS تمرکز خواهد شد و در ترم بعد، دانش‌آموزان مهارت‌های طراحی اپلیکیشن را یاد می‌گیرند و در مراحل بعدی نیز چگونگی راه اندازی و توسعه اپلیکیشن‌های کاربردی و قرار دادن آن‌ها در اپ استور به دانش‌آموزان آموخته می‌شود. اولین جلسه کلاس نیز با همکاری اپل و دانشگاه ناپل فدریکو دوم در ماه اکتبر سال جاری میلادی آغاز می‌شود. این برنامه مشترک یک مرکز اختصاصی در سن جیووانی تدوچیو واقع در حومه شهر ناپل خواهد داشت و در طراحی این مرکز از دانش اپل استفاده شده است البته هنوز مشخص نیست که این مرکز آموزشی نیز همانند مقر جدید شرکت اپل دارای یک طراحی فضایی خواهد بود یا خیر.

با اعلام این خبر به نظر می‌رسد که تنش مالیاتی اپل و ایتالیا به اتمام رسیده و کشور ایتالیا و شرکت اپل بر سر این موضوع به یک توافق جامع دست یافته‌اند. غول فناوری آمریکایی برای پایان دادن به تحقیقات مقامات مالیاتی ایتالیا بر سر مالیات‌های پرداخت نشده این شرکت، موافقت کرد ۳۴۸ میلیون دلار پرداخت کند. پرداخت این پول مربوط به ادعای مقامات مالیاتی ایتالیا مبنی بر پرداخت نشدن ۹۶۳ میلیون دلار مالیات از سوی اپل بوده است. به نظر می‌رسد که با پرداخت این مبلغ از سوی اپل، این تنش مالیاتی نیز خاتمه یافته و اکنون اپل می‌تواند با این کشور روابط دوستانه داشته و به فعالیت خود در ایتالیا ادامه دهد و به عنوان اولین اقدام، این آکادمی را به کمک یکی از دانشگاه‌های معتبر ایتالیا برگزار کرده است. البته ایتالیا تنها کشوری نیست که اپل می‌خواهد در آن به پرورش توسعه دهندگان بپردازد، بلکه این شرکت آمریکایی در نظر دارد که در سال‌های پیش رو، مراکز توسعه iOS را در کشورهایی نظیر برزیل، هند و اندونزی نیز راه اندازی کند.

نظر شما در مورد این اقدام اپل چیست؟

منبع:

واکنش شما:
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry
0

دیدگاه ها

0 دیدگاه

avatar

wpDiscuz

© تمامی حقوق برای وبسایت ویاتک محفوظ است. نقل مطالب سايت تنها با ذکر و لینک به منبع مجاز است.