ویاتک | اخبار حوزه دانش، فناوری و تکنولوژی به همراه مطالب علمی جذاب

تیم کوک: اپل در حال سرمایه گذاری در فناوری واقعیت افزوده است

+

دیروز، انتشار گزارش مالی جدید اپل این امکان را به تحلیل گران داد که در مورد موضوعات زیادی همانند زمان عرضه‌ی آیفون جدید و … از تیم کوک، مدیرعامل کمپانی اپل، سؤال های زیادی بپرسند. هرچند که وی به بسیاری از سؤالات پاسخ جدی و مشخصی نداد. 

یکی از سؤالاتی که تیم کوک با اطلاعاتی واقعی جواب تحلیل گران را داد، سوالی در مورد بازی پوکمن و آینده‌ی واقعیت افزوده بود که وی در این مورد با بیان کردن توجه خاص اپل به این فناوری در بلندمدت، گفت:

tim cook-qoutation

چنین بازی نشان  می هد که فناوری واقعیت افزوده چقدر می‌تواند بزرگ باشد. ما در حال سرمایه‌گذاری در این فناوری بوده و هستیم و فکر می‌کنیم که چنین فناوری چقدر برای مشتریان عالی خواهد و همچنین فرصتی تجاری بزرگی برای ما نیز خواهد بود. تعداد کاربران زیاد این بازی که با آیفون چنین بازی را تجربه می‌کنند خود می‌تواند نشان‌دهنده این باشد که محصولات ما چقدر خوب می‌تواند با توسعه دهنده‌های محصولاتی همچون پوکمن ارتباط و همکاری داشته باشد.

تیم کوک همچنین بیان کرد که فکر می‌کند که فناوری واقعیت افزوده چقدر می‌تواند پیشرفت کند اما در مورد اینکه آیا واقعیت  افزوده می‌تواند پلتفرم بعدی ما باشد تردید دارد.

tim cook-qoutation

گرایشی در زمینه فناوری وجود دارد که می‌خواهد هر چیزی را پلتفرم بعدی این عرصه  بنامد. اما بدون در نظر گرفتن چنین گرایشی، واقعیت افزوده به فناوری بسیار بزرگی تبدیل خواهد شد.

در طول ماه‌ها و سال‌های گذشته شنیده‌ایم که اپل بیشتر به سرمایه‌گذاری در واقعیت افزوده نسبت به واقعیت مجازی علاقه‌مند بوده است و حال با قرار گرفتن اپل و مایکروسافت در تیم واقعیت افزوده و همچنین تلاش گوگل و فیس‌بوک در تیم واقعیت مجازی، رقابت، بسیار جالب و نفس‌گیر خواهد بود.

به نظر شما با ورود اپل به عرصه‌ی واقعیت افزوده، این فناوری چقدر می‌تواند رشد کند؟

منبع:

واکنش شما:
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry
0

دیدگاه ها

0 دیدگاه

avatar

wpDiscuz

© تمامی حقوق برای وبسایت ویاتک محفوظ است. نقل مطالب سايت تنها با ذکر و لینک به منبع مجاز است.