ویاتک | اخبار حوزه دانش، فناوری و تکنولوژی به همراه مطالب علمی جذاب

تعداد مشترکان پرمیوم اپل موزیک به ۲۰ میلیون نفر رسید!

+

سرویس اپل موزیک به عنوان اصلی‌ترین رقیب اسپاتیفای، بسیار سریع رشد می‌کند و حالا این سرویس استریم موسیقی ۲۰ میلیون کاربر پرمیوم دارد. اسپاتیفای به کاربران اجازه می‌دهد تا به صورت رایگان به موسیقی گوش دهند اما گاهی اوقات تبلیغاتی نیز بین آهنگ‌ها پخش می‌شوند و یک‌سری محدودیت‌های دیگر نیز برای کاربران رایگان در نظر گرفته شده است. اما اپل موزیک این‌گونه نیست و کاربران به صورت رایگان نمی‌توانند به موسیقی گوش دهند و برای استفاده از آهنگ‌ها باید حتماً اشتراک خریداری کنند یا به اصطلاح، کاربر پرمیوم شوند. سرویس استریم موسیقی اپل موزیک ۱۸ ماه پیش توسط اپل معرفی و راه‌اندازی شد و در این بازه زمانی کوتاه موفق شده تا رشد چشمگیری داشته باشد و به دومین سرویس بزرگ استریم موسیقی پس از اسپاتیفای تبدیل شود. میزان رشد اپل موزیک بسیار چشمگیر است، به عنوان مثال این سرویس در ماه سپتامبر ۱۷ میلیون کاربر پرمیوم داشته است و همین نشان می‌دهد که در طول سه ماه، سه میلیون کاربر دیگر نیز به این سرویس اضافه شده است.

اپل موزیک در گرفتن حق انتشار انحصاری آثار خوانندگان بسیار موفق عمل کرده است و هم اکنون آلبوم‌های جدید خوانندگان مختلف ابتدا در اپل موزیک منتشر می‌شوند و بعد به اسپاتیفای راه می‌یابند. اسپاتیفای در ابتدای سال ۲۰۱۶ چیزی در حدود ۲۸ میلیون کاربر پرمیوم داشت و حالا این شرکت اعلام کرده که ۴۰ میلیون کاربر پرمیوم دارد و این یعنی در سال جاری ۱۲ میلیون کاربر دیگر نیز به این جمع اضافه شده‌اند. اپل موزیک در ابتدای امسال ۱۰ میلیون کاربر پرمیوم داشت و حالا ۲۰ میلیون کاربر دارد.

شایعات می‌گویند که قیمت اشتراک‌های اپل موزیک ممکن است که در ماه‌های آینده کاهش یابند و همین موضوع باعث افزایش هرچه بیشتر کاربران می‌شود.

نظر شما در این خصوص چیست؟

منبع:

واکنش شما:
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry
0

دیدگاه ها

0 دیدگاه

اشتراک دیدگاه
avatar

wpDiscuz

© تمامی حقوق برای وبسایت ویاتک محفوظ است. نقل مطالب سايت تنها با ذکر و لینک به منبع مجاز است.