ویاتک | اخبار حوزه دانش، فناوری و تکنولوژی به همراه مطالب علمی جذاب

شرکت اپل به احتمال زیاد در سال ۲۰۱۷ نسخه ۱۰٫۵ اینچی آی‌پد پرو را معرفی می‌کند

+

یک تحلیل‌گر به نام مینگ-چی کو به تازگی یک گزارش تحقیقاتی منتشر کرده و در آن انتظارات خود برای آینده محصولات آی‌پد اپل را بیان کرده و پیش‌بینی کرده است که در سال ۲۰۱۷ شرکت اپل آی‌پدهای خود را در ابعاد ۹٫۷ اینچی تا ۱۲٫۹ اینچی روانه بازار می‌کند. طبق گزارش ارائه شده از سوی مینگ-چی کو، اپل در سال ۲۰۱۷ یک مدل جدید آی‌پد پرو را با اندازه ۱۰٫۵ اینچ در کنار آی‌پد پرو ۲ با اندازه ۱۲٫۹ اینچی و نسخه ارزان آی‌پد با اندازه ۹٫۷ اینچی معرفی می‌کند. وی در این گزارش هیچ اشاره‌ای به سرنوشت آی‌پد مینی ۷٫۹ اینچی نکرده است البته این احتمال وجود دارد که به دلیل وجود سری “پلاس” گوشی‌های آی‌فون، اپل به کمک این گوشی خلأ بازار تبلت‌های کوچک خود را پر کرده و آی‌پد مینی ۷٫۹ اینچی را از رده خارج کند.

مینگ-چی کو در گزارش خود این چنین گفته است:

ming-chi kuo

ما انتظار داریم که اپل در سال ۲۰۱۷ سه آی‌پد جدید در اندازه‌های ۱۲٫۹ اینچی (آی‌پد پرو ۲)، آی‌پد پرو اندازه جدید ۱۰٫۵ اینچی و آی‌پد ارزان قیمت ۹٫۷ اینچی را معرفی کند. البته توجه داشته باشید که انتظار افزایش فروش را نباید داشت و احتمال داده می‌شود که در سال ۲۰۱۷، شاهد افت ۱۰ الی ۲۰ درصدی فروش تبلت‌های آی‌پد باشیم. اگر آی‌پد پرو جدید در اندازه ۱۰٫۵ اینچی عرضه شود، می‌تواند در بازارهای آموزشی و تجاری موفق ظاهر شود و به همین دلیل ما انتظار داریم که اپل در سال ۲۰۱۷ این مدل جدید را معرفی کند. علاوه بر این، ما احتمال می‌دهیم که آی‌پد پرو ۲ با اندازه ۱۲٫۹ اینچ و این آی‌پد پرو جدید ۱۰٫۵ اینچی، با تراشه A10X همراه شوند که توسط شرکت TSMC و بر پایه لیتوگرافی ۱۰ نانومتری ساخته می‌شود. همچنین آی‌پد ۹٫۷ اینچی ارزان قیمت نیز به احتمال زیاد از تراشه A9X که توسط TSMC ساخته شده استفاده می‌کند.

بگذارید کمی فراتر برویم، مینگ-چی کو پیش‌بینی می‌کند که تغییرات “انقلابی” در آی‌پدها را در سال ۲۰۱۸ خواهیم دید و در نخستین اقدام، اپل تغییرات بزرگی در طراحی این محصولات اعمال می‌کند و بالاخره نمایش‌گرهای AMOLED را در آن‌ها استفاده می‌کند. وی در این خصوص نیز می‌گوید:

ming-chi kuo

مدل انقلابی آی‌پد به احتمال زیاد در سال ۲۰۱۸ معرفی و عرضه می‌شود و در ابتدای کار ما شاهد تغییرات اساسی در طراحی محصول خواهیم بود، همچنین اپل در این تبلت از نمایش‌گر انعطاف پذیر با پنل AMOLED استفاده خواهد کرد. ما بر این باوریم که آی‌پد نیز در سال ۲۰۱۸ از آی‌فون پیروی خواهد کرد و به نمایش‌گرهای AMOLED مجهز خواهد شد. اگر اپل بتواند خاصیت انعطاف پذیری پنل‌های AMOLED را به درستی به کار گیرد و تغییرات اساسی را در ظاهر آی‌پد ایجاد کند، ما شاهد تغییرات اساسی در میزان فروش محصولات خواهیم بود.

وی پیش‌تر گفته بود که اپل در سال ۲۰۱۶ بین ۴۵ الی ۵۰ میلیون آی‌پد را به فروش می‌رساند اما با توجه به کاهش فروش تبلت‌ها در سال جاری، او اکنون انتظار فروش ۳۵ الی ۴۰ میلیون دستگاه آی‌پد را دارد. او بر این باور است که حتی در سال ۲۰۱۷ و با عرضه نسخه‌های به‌روز شده، بازهم شاهد کاهش فروش آی‌پدها خواهیم بود زیرا بازار تبلت‌ها یک رکود کلی را تجربه می‌کند و این مورد تنها به اپل محدود نمی‌شود.

نظر شما در این خصوص چیست؟

منبع:

واکنش شما:
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry
0

دیدگاه ها

0 دیدگاه

اشتراک دیدگاه
avatar

wpDiscuz

© تمامی حقوق برای وبسایت ویاتک محفوظ است. نقل مطالب سايت تنها با ذکر و لینک به منبع مجاز است.