ویاتک | اخبار حوزه دانش، فناوری و تکنولوژی به همراه مطالب علمی جذاب

آی او اس 9.3.4 منتشر شد: محدود کردن جیلبریک کنندگان

+

پچ امنیتی آی او اس 9.3.3 دو هفته‌ی پیش بود که منتشر شد و مشکلات متعددی را رفع کرد اما اپل دوباره آپدیت دیگری را برای آیفون‌ها منتشر کرده است که سیستم‌عامل را به نسخه‌ی 9.3.4 ارتقا می‌دهد و مشکلات امنیتی فراوانی را برطرف می‌کند.

طبق تغییرات منتشر شده، آپدیت جدید با بهبود کارکرد رم، راه حلی را که برای اجرا کردن کدهای دلخواه از طریق دسترسی به کرنل سیستم‌عامل بود را کاملاً مسدود کرده است و فقط برنامه های خاص خود سیستم عامل دسترسی به کرنل را خواهند داشت و  این به این معناست که اپل راه جیلبریک کردن دستگاه‌های خود را در این آپدیت بسته است. جالب اینجاست که نام گروهی که با نام  Team Pangu شناخته می‌شوند و به‌طور فعال مشغول جیلبریک کردن آیفون‌ها هستند در قسمت تغییرات آپدیت بدون هیچ‌گونه توضیحی قرار داده‌ شده است و این در حالی است که هیچ‌گونه توضیح و اطلاعی در مورد بستن راه‌های جیلبریک کردن دستگاه، بیان‌ نشده است.

اما طبق گفته‌ها در این آپدیت جدید رخنه‌هایی که در آپدیت قبلی به وجود آمده بود و به هکرها اجازه می‌داد که به سیستم‌عامل نفوذ کنند، برطرف شده است و دیگر این روش برای جیلبریک کردن دستگاه و شکستن قفل آن، قابل‌استفاده نیست هرچند که اگر از نسخه‌ی 10 سیستم‌عامل یا 9.3.2 استفاده می‌کنید می‌توانید به‌راحتی قفل نرم‌افزاری دستگاه را بشکنید.

طبق تغییرات بیان‌شده در قسمت پشتیبانی اپل، آپدیت جدید برای تمام دارندگان آیفون‌های 4S و آیپد 2 به بالا منتشرشده است و حجم آپدیت نیز 56 مگابایت عنوان شده است. اگر از دارندگان این دستگاه ها می باشید، همین حالا می‌توانید به دانلود و نصب این به‌روزرسانی جدید بپردازید.

منبع:

واکنش شما:
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry
0
avatar

© تمامی حقوق برای وبسایت ویاتک محفوظ است. نقل مطالب سايت تنها با ذکر و لینک به منبع مجاز است.