ویاتک | اخبار حوزه دانش، فناوری و تکنولوژی به همراه مطالب علمی جذاب

اپل به پشتیبانی سخت‌افزاری آی‌فون 4 پایان خواهد داد

+

هر چه عمر موبایل‌های هوشمند بالاتر می‌رود، تولیدکنندگان به ادامه‌ی پشتیبانی از آنها دلسردتر می‌شوند. سخت افزارهای قدیمی‌تر به مرور محبوبیت خود را از دست می‌دهند و تولید دوباره‌شان به هزینه‌ی بیشتری نیاز دارد و به همین دلیل است که کمپانی‌های تولید موبایل‌های هوشمند از پشتیبانی و تعمیر آنها دست می‌کشند.

اپل همیشه پشتیبانی سخت‌افزاری 5 ساله برای محصولات خود در نظر می‌گیرد و حال با معرفی آی‌فون 7 و 7 پلاس، دیگری جایگاهی برای آی‌فون 4 باقی نمانده است و این موبایل هوشمند نیز به دسته‌ی تلفن‌های منسوخ خواهد پیوست.

اگر یادتان باشد، آی‌فون 4 در هنگام عرضه با مشکلات آنتن دهی مواجه بود و خریداران اولیه در هنگام تماس با فردی دیگر، دچار قطع و وصل و عدم آنتن دهی می‌شدند. حتی در آن زمان یک خریدار ناراضی به استیوجابز، مدیرعامل سابق اپل، ایمیل زد و از اینکه هنگام در دست‌گیری آی‌فون خود، سیگنال مخابراتی قطع می‌شد، شکایت کرده بود و البته استیوجابز نیز در پاسخ یکی از معروف‌ترین نقل‌قول‌هایش را بیان کرد: آن (آی‌فون) را در آن حالت در دست مگیر

Apple-iPhone-4-Verizon-Review-Design-02

با وجود این اتفاقات، آی‌فون 4 یک موفقیت بسیار بزرگ و همچنین نقطه ی عطف طراحی‌های اپل در زمینه‌ی آی‌فون بود. حتی آی‌فون SE که تنها چند ماهی است از عرضه آن می‌گذرد، بسیاری از شیوه‌ی طراحی خود را از آی‌فون 4 گرفته است. به‌هرحال، اپل سیزدهم سپتامبر به طور کامل به پشتیبانی سخت‌افزاری و تعمیر آی‌فون 4 در سراسر جهان پایان خواهد داد و تنها کالیفرنیا از این موضوع استثنا خواهد بود و اپل در این ایالت برای دو سال دیگر نیز این موبایل هوشمند را تعمیر خواهد کرد و در بقیه نقاط،آی‌فون 4 به طور کامل بازنشست خواهد شد.

آیا هنوز هم از آی‌فون 4 استفاده می‌کنید؟ نظر خود را در مورد این موبایل هوشمند با ما در میان بگذارید.

منبع:

واکنش شما:
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry
0
avatar

© تمامی حقوق برای وبسایت ویاتک محفوظ است. نقل مطالب سايت تنها با ذکر و لینک به منبع مجاز است.