ویاتک | اخبار حوزه دانش، فناوری و تکنولوژی به همراه مطالب علمی جذاب

تمام محدودیت‌های اپلیکیشن نویسی از سوی دولت حذف شد

+

وزیر ارتباطات گفت: تمام محدودیت‌های پیش پای اپلیکیشن نویسان از سوی دولت برداشته شده است.

به گزارش ویاتک، به نقل از خبرگزاری تسنیم، محمود واعظی در نشست خبری افتتاحیه تلکام 2016 در پاسخ به سؤال خبرنگار تسنیم مبنی بر اینکه گویا برخلاف مصوبه کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات همچنان بخش چشم‌گیری از درآمدهای اپلیکیشن های داخلی بابت حق السهم دولت پرداخت می‌شود، چه زمانی حق السهم حذف می‌شود؟ اظهار کرد: به دلیل اینکه نهضت اپلیکیشن نویسی در ایران راه افتاده است، تمامی محدودیت‌های پیش پای توسعه‌دهندگان را برداشته‌ایم.

وی ادامه داد: در حال حاضر برای نوشتن اپلیکیشن هیچ نیازی به مجوز و پرداخت حق السهم دولت نیست. نشانه این تصمیم توسعه 100 هزار اپلیکیشن ظرف 2.5 سال گذشته است. وزیر ارتباطات گفت: نکته مهم‌تر اینکه برخی از این اپلیکیشن‌ها در گذشته نمونه خارجی‌شان با قیمت 200 هزار دلار هم بوده است.

واعظی درباره واگذاری بخشی از سهام اپراتور فیبر نوری کشور هم گفت: قطعاً توسعه فیبر نوری به همه مراکز و بردن فیبر به منازل از سوی دیگر نیازمند سرمایه‌گذاری عظیمی هست. چون الان این شرکت و سهامدارانش توانایی مالی این سرمایه‌گذاری را ندارند در مجمع عمومی این شرکت تصمیم بر این شد تا از سرمایه‌گذاری و مشارکت خارجی بهره‌مند شوند.

وزیر ارتباطات درباره حمایت از شبکه‌های اجتماعی داخلی نیز گفت: درصدد مذاکره با بانک مرکزی برای فراهم کردن شیوه پرداخت در شبکه‌های اجتماعی داخلی و تبلیغات برای نمونه‌های چندین میلیون کاربری هستیم.

منبع:

واکنش شما:
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry
0
avatar

© تمامی حقوق برای وبسایت ویاتک محفوظ است. نقل مطالب سايت تنها با ذکر و لینک به منبع مجاز است.