ویاتک | اخبار حوزه دانش، فناوری و تکنولوژی به همراه مطالب علمی جذاب

یک گلکسی نوت 7 دیگر نیز منفجر شد؛ این‌بار در استرالیا

+

این روزها گلکسی نوت 7 تیتر یک رسانه‌ها شده و یک رسوایی را به بار آورده است. ماجرای انفجارهای ادامه‌دار این گوشی در سرتاسر اینترنت دیده می‌شوند و سامسونگ نیز بیانیه‌ای رسمی در این خصوص را ارائه کرد. باتری گلکسی نوت 7 دارای مشکلاتی است که به هنگام شارژ ناگهان منفجر می‌شود البته لازم به ذکر است که در همه گوشی‌ها این اتفاق رخ نمی‌دهد و تنها درصد اندکی منفجر می‌شوند. سامسونگ اخیراً فراخوانی جهت تعمیر گوشی‌ها ارائه کرده و گویا در ایران نیز عرضه این گوشی متوقف شده است و سامسونگ باید هرچه زود‌تر این مشکل را برطرف کند. این اتفاق ضرر بزرگی به سامسونگ می‌رساند و از طرفی فرصتی را برای اپل پیش آورده تا با گوشی‌های آی‌فون 7 و آی‌فون 7 پلاس، کاربران سامسونگ را به سمت خود بکشاند. کوپرتینونشین‌ها امروز از آی‌فون‌های جدید خود رونمایی می‌کنند و یک زنگ خطر جدی را برای سامسونگ به صدا در می‌آورند.

Galaxy_Note_7_Exploded_Australia_2

تابه‌حال چندین دستگاه گلکسی نوت 7 به هنگام شارژ منفجر شده‌اند اما تنها درصد اندکی از آن‌ها در رسانه‌های اینترنتی اعلام شده‌اند و تعداد واقعی نیز اعلام نمی‌شود. به تازگی برای نخستین بار از استرالیا خبر انفجار گلکسی نوت 7 منتشر شده است! یکی از کاربران رِدیت (Reddit) که ساکن ملبورن، استرالیا است می‌گوید که برای سفر کاری مجبور بوده که به شهر پِرث سفر کند و شب هنگام، وقتی که در هتل در تخت‌خواب بوده، ناگهان گلکسی نوت 7 که در کنارش بوده به هنگام شارژ منفجر شده و ملحفه روی تخت را سوزانده و دست وی نیز دچار سوختگی اندکی شده است. او می‌گوید با صدای انفجار گوشی شوکه شدم و آن را بر روی زمین انداختم اما گلکسی نوت 7 موکت روی زمین را نیز سوزاند! طبق گفته‌های وی، گوشی نیز دچار سوختگی شدید شده به طوری که او نتوانسته سیم‌کارت و کارت SD خود را بازیابی کند و آن‌ها تقریباً از بین رفته‌اند و سفر کاری او دچار مشکل شده است.

Galaxy_Note_7_Exploded_Australia_3

وی پس از این اتفاق فوراً با سامسونگ تماس گرفته و ماجرا را با آن‌ها نیز در میان گذاشته است. سامسونگ اعلام کرده که وی باید خیلی سریع به یکی از نمایندگی‌های محلی سامسونگ در پِرث برود. وی می‌گوید سامسونگ به او یک گوشی گلکسی J1 را به صورت امانت داده است تا مشکل گلکسی نوت 7 رفع شود. سامسونگ پس از فراخوانی که ارائه کرد باید هرچه سریع‌تر در جهت رفع این مشکل اقدامات لازم را انجام دهد. اما جالب است بدانید که سامسونگ اعلام کرده که خسارت هتل را نیز به طور کامل پرداخت می‌کند. طبق برآوردهای انجام شده، سامسونگ موظف است که 1800 دلار استرالیا را بابت خسارت وارد آمده به هتل پرداخت کند. گفته می‌شد که اگر با کابل‌های دیگری (به جز کابل اصلی) گلکسی نوت 7 را شارژ کنید گوشی منفجر می‌شود اما این شخص استرالیایی می‌گوید که برای شارژ گوشی از کابل USB Type-C اصلی که به همراه گلکسی نوت 7 عرضه می‌شود استفاده کرده و گوشی منفجر شده است.

Galaxy_Note_7_Exploded_Australia_4

طبق گفته‌های وی، به هنگام شارژ گوشی هیچ‌گونه علائم هشدار دهنده‌ای را مشاهده نکرده که متوجه این اتفاق شود و گویا این اتفاق ناگوار به طور ناگهانی رخ داده است. او می‌گوید که گلکسی نوت 7 همانند همیشه به صورت عادی شارژ می‌شده است و اوضاع گوشی نیز طبیعی بوده اما ناگهان به هنگام شب گوشی منفجر شده است. همان‌طوری که در تصاویر مشاهده می‌کنید، محل وقوع این انفجار در سمت راست گوشی بوده و به تدریج به سمت چپ نیز کشیده شده است و تقریباً کل گوشی را فراگرفته و از بین برده است. این نشان می‌دهد که حتی باتری‌های کوچک لیتیوم-یون، مانند باتری گلکسی نوت 7، توانایی این را دارند که به هنگام انفجار خسارت‌های زیادی را به بار آورند.

نظر شما در این خصوص چیست؟

منبع:

واکنش شما:
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry
0
avatar

© تمامی حقوق برای وبسایت ویاتک محفوظ است. نقل مطالب سايت تنها با ذکر و لینک به منبع مجاز است.