ویاتک | اخبار حوزه دانش، فناوری و تکنولوژی به همراه مطالب علمی جذاب

Baidu پلتفرم جدید واقعیت افزوده را برای گوشی‌های هوشمند راه‌اندازی کرد

+

با عرضه بازی پوکمون گو که یک بازی واقعیت افزوده به شمار می‌رود، اکثر مردم با فناوری واقعیت افزوده و قابلیت‌هایی که می‌تواند داشته باشد آشنا شدند و حالا به نظر می‌رسد که دنیای واقعیت افزوده آماده است تا به زندگی ما وارد شود و به شکل گسترده توسعه یابد. واقعیت افزوده با واقعیت مجازی تفاوت زیادی دارد و اگر از دشواری‌های طراحی متفاوت و توسعه آن بگذریم، میدان دید واقعیت افزوده و محتوای آن یکی از مواردی است که به کُندی به پیش می‌رود، اما به تازگی این روند تغییر کرده و این بخش نیز کم‌کم سرعت می‌گیرد. جدیدترین شرکتی که به این عرصه پا گذاشته، شرکت چینی Baidu است که ما آن را با نام گوگل چینی می‌شناسیم! این شرکت چینی که بزرگ‌ترین موتور جستجوی این کشور را در اختیار دارد به تازگی کنفرانسی اختصاصی در شهر بیجینگ برگزار کرده و در جریان آن از پلتفرم اختصاصی واقعیت افزوده خود با نام DuSee رونمایی کرده است.

DuSee یک پلتفرم واقعیت افزوده است که به منظور یک‌پارچه سازی داده‌های مجازی با جهان اطراف کاربر به واقعی‌ترین شکل ممکن ارائه شده است. این پلتفرم به جای این که به سخت‌افزار خاصی مانند Magic Leap نیاز داشته باشد یا این که همانند کینکت اکس‌باکس 360 خروجی حاصل را بر روی نمایش‌گری ثابت نشان دهد، از قابلیت‌های گوشی هوشمند استفاده می‌کند که مطمئناً این روزها کم‌تر کسی در چین وجود دارد که گوشی هوشمند نداشته باشد. این پلتفرم با بسیاری از اپلیکیشن‌های Baidu یک‌پارچه شده و تجربه‌ای سراسری از سرویس‌های این شرکت را در اختیار مشتریان می‌گذارد.

در جریان این کنفرانس، Baidu دموهایی از قابلیت‌های این پلتفرم را به حضار نشان داد و در ویدیویی که در بالا قرار گرفته به خوبی می‌توانید این پلتفرم را در عمل مشاهده کنید. متاسفانه در این دمو، محدودیت‌های این پلتفرم نشان داده نمی‌شود ولی با توجه به این که یکی از اهداف اصلی این پروژه، واقعی‌تر نشان دادن محتوای مجازی است به نظر نمی‌رسد که محدودیت‌های موجود چندان به چشم بیایند.

نظر شما در مورد فناوری واقعیت افزوده چیست؟

منبع:

واکنش شما:
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry
0
avatar

© تمامی حقوق برای وبسایت ویاتک محفوظ است. نقل مطالب سايت تنها با ذکر و لینک به منبع مجاز است.