ویاتک | اخبار حوزه دانش، فناوری و تکنولوژی به همراه مطالب علمی جذاب

ظرفیت پهنای باند به ۵۶۴ گیگابیت رسید

۱

بر اساس آخرین آمارهای منتشرشده، ظرفیت پهنای باند اینترنت کشور به ۵۶۴ گیگابیت بر ثانیه رسیده و تا پایان خردادماه امسال بیش از ۵۷ هزار کیلومتر فیبر نوری در کشور نصب شده است.

به گزارش ویاتک، به نقل از خبرگزاری مهر، دفتر بررسی‌های فنی اقتصادی معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، آخرین وضعیت شبکه زیرساخت ارتباطی کشور را تا پایان خردادماه سال ۹۵ اعلام کرد. بر اساس این گزارش ۵۷ هزار و ۹۳۶ کیلومتر فیبر نوری بین شهرهای کشور نصب شده است و ظرفیت شبکه اینترنت داخلی (IP داخلی) به ۴ هزار گیگابیت بر ثانیه رسیده است.

بررسی‌های انجام‌شده نشان می‌دهد که ظرفیت پهنای باند اینترنت بین‌الملل ۵۶۴ گیگابیت بر ثانیه است و ظرفیت مسافت شبکه انتقال ارتباطات کشور ۱۳ میلیون و ۳۲۷ هزار گیگابیت بر کیلومتر برآورد می‌شود. وزارت ارتباطات پیش‌ازاین نیز از ۶ برابر شدن ظرفیت شبکه پهنای باند اینترنت بین‌الملل خبر داده بود. طبق این بررسی‌ها میزان دسترسی در مدت اندازه‌گیری در شبکه انتقال ۹۹.۹۶ درصد و میزان دسترسی در مدت اندازه‌گیری در شبکه ارتباطات داده ۹۸.۴۹ درصد اعلام‌شده است.

تا پایان خردادماه امسال ۱۸ درصد سامانه مدیریت امنیت اطلاعات در فاز ۴ (ISMS) استقراریافته است و میانگین تأخیر در ارسال بسته‌های اینترنتی در شبکه ارتباطات داخلی کشور ۱۰.۱۸ میلی‌ثانیه است. بر این اساس میزان ترانزیت ارتباطات بین‌الملل نیز ۳۶۰۰ لینک STM۱ برآورد می‌شود. هر لینک STM۱ به میزان ۱۵۵ مگابیت بر ثانیه ظرفیت دارد.

منبع:

واکنش شما:
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry
0

دیدگاه ها

1 دیدگاه

اشتراک دیدگاه
avatar

مرتب سازی:   جدید ترین | قدیمی ترین | بیشترین رای
ایمان
ایمان
مهمان
2 سال 4 ماه قبل

تا وقتی که شبکه ملی اطلاعات راه اندازی نشه ، مشکلات داخلی هنوز پا برجاست !
گفته شده تا سال ۱۴۰۴ راه اندازی میشه .
الان هم فاز ۱ به صورت تست در حال راه اندازیه.
ابروی ایران توی نت رفته عجیب ! یعنی واقعا افتضاح هم قیمت بالاس هم کیفیت پایین

wpDiscuz

© تمامی حقوق برای وبسایت ویاتک محفوظ است. نقل مطالب سايت تنها با ذکر و لینک به منبع مجاز است.