ویاتک | اخبار حوزه دانش، فناوری و تکنولوژی به همراه مطالب علمی جذاب

تماشا کنید: نخستین عمل جراحی به کمک واقعیت مجازی

+

با پیشرفت روزافزون تکنولوژی و ساخت ابزار‌های جدیدی که هر کدام در زمینه‌های خاصی کاربرد دارند، هر روزه شاهد انجام فعالیت‌های جدیدی هستیم که در گذشته برای ما ناممکن بوده‌اند. واقعیت مجازی یکی از زمینه‌های جدیدی است که امروزه کاربرد فراوانی یافته است.

اگر تصور می‌کنید که تنها کاربرد واقعیت مجازی در زمینه سرگرمی و تماشای ویدیو و پرداختن به بازی‌های رایانه‌ای است، سخت در اشتباه هستید! یکی دیگر از ویژگی‌های واقعیت مجازی که کاربرد‌های بسیاری نیز دارد، این است که با استفاده از آن می‌توانید مکانی بسیار دورتر از موقعیت فعلی خود را تجربه کنید و به تماشای محیط اطراف مکان مورد نظر خود بپردازید. اما این مورد چه کاربردی می‌تواند داشته باشد؟ به تازگی یک کلینیک کاهش وزن در تیجوانا مکزیک اولین عمل جراحی کاهش وزن را به کمک واقعیت مجازی انجام داده است که کاربرد واقعیت مجازی برای تجربه و مشاهده مکانی دورتر از موقعیت فعلی خود را به خوبی نشان می‌دهد.

البته باید بدانید که برای انجام این عمل از هیچ هدست وقعیت مجازی‌ای استفاده نشده است، بلکه از یک دوربین به نام Allie که قابلیت تصویربرداری ۳۶۰ درجه را دارد بهره گرفته شده است و پزشک از مکانی خارج از کلینیک کاهش وزن و با استفاده از تماشای محل جراحی از طریق یوتیوب و با کمک این دوربین، اعضای تیم جراحی را هدایت کرده و آن ها را برای انجام این عمل جراحی راهنمایی می‌کند. در ادامه ویدیو مربوط به این عمل جراحی را تماشا می‌کنیم.

منبع:

واکنش شما:
like
0
love
1
haha
0
wow
0
sad
0
angry
1

دیدگاه ها

0 دیدگاه

اشتراک دیدگاه
avatar

wpDiscuz

© تمامی حقوق برای وبسایت ویاتک محفوظ است. نقل مطالب سايت تنها با ذکر و لینک به منبع مجاز است.