ویاتک | اخبار حوزه دانش، فناوری و تکنولوژی به همراه مطالب علمی جذاب

استفاده از تکنولوژی ناسا برای خلق تصویری گیگاپیکسلی از بنتلی مولسان

+

بنتلی برای خودروی لوکس مولسان سنگ تمام گذاشته و اخیراً به مناسبت معرفی خودرو، از یک تصویر فوق‌العاده بزرگ که جزئیات را به خوبی نمایش می‌دهد استفاده کرده است، بنتلی در این تصویر از تکنولوژی گیگاپیکسل ناسا استفاده کرده است.

تا به امروز ما تصاویر بسیاری از خودروها دیده‌ایم و بعضی از آن‌ها به صورت ویژه و برای معرفی خودرو تهیه شده‌اند. اما موضوع برای بنتلی کمی متفاوت است. بنتلی برای معرفی مولسان ۲۰۱۷ از تکنولوژی گیگاپیکسل ناسا استفاده کرده که جزئیات را به شکل باور نکردنی دقیق نشان می‌دهد. ناسا از تکنولوژی گیگاپیکسل برای تصویر برداری از کهکشان استفاده می‌کند به گونه‌ای که تک تک ستاره‌ها در تصویر معلوم می‌شوند. حال بنتلی نیز از این تکنولوژی کمک گرفته تا تصویری با جزئیات فراوان را خلق کند. وقتی وارد وب‌سایت بنتلی به این آدرس می‌شوید، تصویری بزرگ را مشاهده می‌کنید که امکان زوم کردن دارد. این تصویر از یک مولسان به ثبت رسیده که در شهر سان فرانسیسکو بر روی پل حرکت می‌کند. اگر بر روی این عکس زوم کنید به هیچ وجه کیفیت خود را از دست نداده و دائماً با کیفیت‌تر می‌شود. این تصویر بزرگ از فاصله ۷۰۰ متری به ثبت رسیده است و تا جایی که لوگوی بنتلی روی صندلی خودرو را مشاهده کنید، می‌توانید به زوم کردن ادامه دهید!

mulsane panorama

البته این زوم کردن تنها بر روی خودروی بنتلی امکان پذیر است و سایر مناظر و جزئیات، شامل این زوم نمی‌شوند و تنها خودروی مولسان است که با جزئیات خارق‌العاده دیده می‌شود. تهیه این عکس در حدود ۶ ماه به طول انجامیده و یک تیم پنج نفره متشکل از یک عکاس و چند متخصص کامپیوتر آن را خلق کرده‌اند. گفته شده که ۷۰۰ بار به صورت پشت سرهم از خودرو عکس برداری شده تا یک تصویر ۵۳ میلیارد پیکسلی به وجود آید که ۴۴۲۵ بار بزرگ‌تر از تصویری است که توسط تلفن همراه ثبت می‌شود. اگر بخواهیم این تصویر را در ابعاد اصلی پرینت کنیم، اندازه آن برابر با یک زمین فوتبال خواهد بود!

نظر شما در مورد این تصویر بسیار بزرگ چیست؟

منبع:

واکنش شما:
like
2
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry
0

دیدگاه ها

0 دیدگاه

اشتراک دیدگاه
avatar

wpDiscuz

© تمامی حقوق برای وبسایت ویاتک محفوظ است. نقل مطالب سايت تنها با ذکر و لینک به منبع مجاز است.