ویاتک | اخبار حوزه دانش، فناوری و تکنولوژی به همراه مطالب علمی جذاب

بیل گیتس؛ انسانی حامی بشریت یا دشمن بشریت؟

+

احتمالاً بیل گیتس را می‌شناسید، شخصی که بنیان‌گذار کمپانی مایکروسافت و مالک بنیاد بیل و ملیندا گیتس و البته یکی از ثروتمندترین افراد جهان است. شاید بیل گیتس را به عنوان فردی حامی بشریت بدانید، امروز می‌خواهیم در این مقاله بیشتر با بیل گیتس آشنا شویم و به این موضوع بپردازیم که آیا واقعاً وی شخصی حامی بشریت است یا خیر؟

این روزها بیل گیتس بیش از دنیای تکنولوژی در دنیای علم پزشکی فعالیت دارد و هر سال میزان زیادی پول را در اختیار بنیادهای علمی مختلف قرار می‌دهد. بیل گیتس برنامه‌های مختلفی را در زمینه پزشکی پیگیری می‌کند که از جمله آن‌ها می‌توان به سرمایه‌گذاری‌های وی بر روی ساخت واکسن‌های جدید اشاره کرد. بیل گیتس همچنین از حامیان مواد غذایی تراریخته است که مضر بودن آن‌ها بارها و در مقالات علمی مختلف به اثبات رسیده است.

در سال 2007 بود که لس آنجلس تایمز بنیاد بیل و ملیندا گیتش را به ریاکاری متهم کرد و از این بنیاد انتقاد کرد و مدعی شد که فعالیت‌های بنیاد گیتس وضعیت فقر انسان‌ها و آلودگی محیط زیست را بدتر از گذشته می‌کند! بیل گیتس اخیراً و در اظهاراتی عجیب اعلام کرده است که واکسن‌ها می‌توانند به ما کمک کنند تا جمعیت جهان را به اندازه 15 درصد کاهش دهیم! دقیقاً مشخص نیست که منظور گیتس چه واکسن‌هایی است و آیا تاثیر آن‌ها از طریق عقیم‌سازی مردها و زن‌ها است یا سقط شدن جنین‌ها یا حتی کشته شدن نوزادان؟! بیل گیتس در سال 2011 و در مصحابه‌ای با CNN به صراحت اعلام می‌کند که می‌توان از واکسن‌ها برای اهدافی چون کاهش جمعیت استفاده کرد!

[pullquote align=”right” cite=”” link=”” color=”” class=”” size=””]کمپین ریشه‌کنی جهانی فلج اطفال چه هدفی دارد؟ ریشه‌کنی فلج اطفال یا کاهش جمعیت؟[/pullquote]

کمپینی به نام آغاز ریشه‌کنی جهانی فلج اطفال (GPEI) راه افتاده است که هزینه آن توسط بیاد بیل و ملیندا گیتس تامین شده است. اهداف اولیه این کمپین کشورهای هند، پاکستان و فیلیپین هستند. این موضوع به اندازه کافی عجیب است، چرا که استفاده از واکسن خوراکی فلج اطفال در کشورهای صنعتی ممنوع شده است (زیرا باعث به وجود آمدن فلج اطفال می‌شدند). مجله اخلاق پزشکی هند در سال 2012 در گزارشی اعلام کرد که در سال 2011 بیش از 47 هزار مورد فلج اطفال و فلج شل مرتبط با واکسن رخ داده است و این موارد در مناطقی بوده‌اند که واکسن خوارکی فلج اطفال را دریافت کرده بودند. این موضوع در حالی رخ داده است که در سال 2010 تنها 42 مورد از سویه‌های وحشی ویروس پولیو (ویروسی که عامل بیماری فلج اطفال است) در کشور هند گزارش شده بود و این کشور اعلام کرده بود که فلج اطفال دیگر یک اولویت بهداشتی در این کشور نیست. به علاوه، آمار نشان می‌داد که کودکانی که توسط ویروس دهانی پولیو به فلج شل حاد آلوده می‌شدند نسبت به بیمارانی که فقط توسط سویه‌ وحشی ویروس آلوده می‌شدند، میزان مرگ و میری 2 برابری دارند. مهم‌تر از همه این است که کمتر از 1 درصد از کودکانی که توسط سویه وحشی ویروس آلوده می‌شدند، احتمالاً در وحله اول فلج می‌شدند. با این وجود این سوال پیش می‌آید که علت این همه تعهد و نگرانی‌ای که بیل گیتس نشان می‌دهد چیست؟ یکی از فرضیه‌ها این است که هدف اصلی این کمپین ممکن است کاهش جمعیت باشد، نه ریشه‌کنی فلج اطفال! کشور هند در حالی در اوایل سال 2012 ریشه‌کن شدن فلج اطفال را جشن گرفت که قربانیان فلج شل حاد همگی نادیده گرفته شدند!

میلیاردر مایکروسافتی صدها میلیون دلار را صرف ساخت واکسن جدیدی می‌کند تا با استفاده از آن انتشار کربن دی‌اکسید را در جو زمین کاهش دهد! گیتس حتی فرمول خود را در رابطه با این موضوع ابداع کرده است. گویی جهان چون رایانه‌ای بزرگ در زیر دستان آقای گیتس قرار دارد و طبق محاسبات وی 6.8 میلیارد نفر جمعیت بالایی است و این میزان باید کاهش پیدا کند. طبق محاسبات بیل گیتس، کاهش 10 تا 15 درصدی جمعیت بشر برای جهان ایده‌آل است! بیل گیتس در سال 2010 در سخنرانی خود در تد اعلام کرده بود که:

gates

امروز جمعیت جهان 6.8 میلیارد نفر است و این تعداد در آینده به 9 میلیارد نفر خواهد رسید. حال اگر ما کار بزرگی را بر روی واکسن‌های جدید، مراقبت‌های بهداشتی و خدمات بهداشت باروری شروع کنیم، می‌توانیم آن را تا 10 تا 15 درصد کاهش دهیم.

از استفاده از واکسن به عنوان یکی از راه‌های کاهش جمعیت که بیل گیتس بارها به آن اشاره کرده است که بگذریم، به موضوع مواد غذایی تراریخته می‌رسیم که مضر بودن آن‌ها بارها و در مقالات علمی مختلف به اثبات رسیده است. بنیاد بیل و ملیندا گیتس 10 میلیون دلار را در اختیار گروهی از دانشمندان انگلیسی قرار دادند تا بر روی محصولات جدید اصلاح‌شده ژنتیکی کار کنند و هدف این کار را به وجود آوردن محصولاتی اعلام کردند که نیاز به کود ندارند و می‌توان با استفاده از آن‌ها در کشورهای آفریقایی به کشاورزی پرداخت. تا کنون این بزرگ‌ترین سرمایه‌گذاری بر روی محصولات تراریخته بوده است که هزینه آن توسط یک موسسه خصوصی تامین شده است!

بیل گیتس هدف اقدام فوق را کمک به مردم آفریقا برای تامین مواد غذایی خود اعلام کرده است! اما وقتی اندکی دقیق‌تر به موضوع می‌نگریم متوجه می‌شویم که این موضوع سبب ایجاد بازاری عظیم برای کمپانی‌هایی چون مونسانتو شده است که به کشاورزان اجازه نمی‌دهند تا بذرهای خود را نگهداری کنند، بلکه باید هر سال هزینه خرید مجوز را به شرکت‌های بزرگی چون مونسانتو بپردازند تا بتوانند به دانه‌های مواد غذایی تراریخته، علف‌کش‌ها و حشره‌کش‌های ساخت مونسانتو دست پیدا کنند! در حال حاضر سیستم کشاورزی با استفاده از محصولات تراریخته در کشور آمریکا در حال نابود شدن است، چرا که کیفیت مواد غذایی روز به روز در حال کاهش یافتن است، علف‌های هرز به مرور به سموم مقاوم می‌شوند و کشاورزان مجبور هستند که با گذشت زمان میزان سموم کشاورزی را تا 10 برابر افزایش دهند! نتیجه آن چیزی جز مواد غذایی تراریخته مضر نمی‌شود.

[pullquote align=”left” cite=”” link=”” color=”” class=”” size=””]اهداف بیل گیتس و بنیاد گیتس در زمینه تراریخته نابود شدنی است![/pullquote]

مطالعه‌ای توسط موسسه Rodale منتشر شده است که نشان می‌دهد کشاورزی آلی در حال پیشرفت به سمتی است که محصولات بیشتر و با کیفیت‌تری را به بازار عرضه می‌کند که میزان و کیفیت این محصولات به مراتب بالاتر از محصولات تراریخته‌ای است که توسط آزمایشگاه‌های تحقیقاتی مونسانتو تولید می‌شوند. اما بنیاد بیل و ملیندا گیتس بر روی تحقیقات شیمی مواد غذایی، توسعه فناوری مواد غذایی تشت نشده و در نتیجه آن‌ها ایجاد سرطان و بیماری‌های مختلف در آفریقا سرمایه‌گذاری می‌کند!

سیستم کشاورزی آلی محیط زیستی امن، سالم و پایدار به ارمغان می‌آورد و محصولات آلی هنوز هم امن‌ترین و مغذی‌ترین محصولاتی غذایی موجود هستند که بشر می‌تواند از آن‌ها تغذیه کند. در مقابل محصولات تراریخته پایدار نیستند و به مرور زمان برای رشد خود به علف‌کش‌ها و حشره‌کش‌های سمی‌تری نیاز دارند و به دنبال آن مواد مغذی خاک از بین خواهد رفت و مواد سمی به آب و جوامع اطراف سرایت خواهد کرد. تا به امروز تنها 4 کشور آفریقایی محصولات تراریخته را عرضه کرده‌اند، اما بنیاد بیل و ملیندا گیتس اهداف خود را دارد! از آن‌جایی که اکثر کشورهای آفریقایی هیچ‌گونه مقررات زیست ایمنی‌ای ندارند، گیتس آفریقا را محل مناسبی برای پیگیری اهداف خود دانسته است!

با وجود تمام تلاش‌هایی که از سوی حامیان مواد غذایی تراریخته صورت می‌گیرد، مصرف مواد غذایی آلی در سال 2014 در آمریکا 42 میلیارد دلار بوده است که نسبت به دو سال قبل از آن بیش از 10 میلیارد دلار افزایش داشته است. تنها با نگاهی به آمار و ارقام بیماری‌ها در آمریکا می‌توان به مضر بودن مواد غذایی تراریخته پی برد، به نحوی که از زمانی که مصرف مواد غذایی تراریخته در ایالات متحده آغاز شده است، میزان ابتلا به سرطان از 20 سال قبل از آن نیز بیشتر شده است.

gmo-corn

اسنادی توسط ویکی‌لیکس منتشر شده است که به وضوح چگونگی تبدیل شدن وزارت خارجه ایالات متحده آمریکا به یک سازمان مجازی برای ترویج منافع خصوصی کمپانی گستاخ مونسانتو را نشان می‌دهند. دیگر نهادهای دولتی ایالات متحده یعنی سازمان غذا و داروی ایالات متحده (FDA)، وزارت کشاورزی ایالات متحده و نماینده تجاری ایالات متحده نیز در اقداماتی آهسته در حال حرکت به سمت پیشبرد منافع مونسانتو و دیگر کمپانی‌های بزرگی هستند که محصولات غذایی تراریخته را تولید و در سراسر این کرده خاکی عرضه می‌کنند!

ویکی‌لیکس برخی پیام‌های دیپلماتیک ایالات متحده را منتشر کرده است که نشان می‌دهند دولت بوش به دنبال انتقام از اروپا بوده است، چرا که آن‌ها استفاده از مواد غذایی تراریخته را ممنوع کرده‌اند. در سال 2007 سفیر ایالات متحده در فرانسه (کریگ استاپلتون) در رابطه با تصمیم فرانسه پیرامون ممنوعیت کشت بذرهای تراریخته تولیدی توسط مونسانتو ابراز نگرانی می‌کند. وی همچنین هشدار می‌دهد که استاندارد جدید زیست محیطی فرانسه می‌تواند سیاست ضد بیوتکنولوژی را در سراسر اروپا گسترش دهد.

بیل گیتس در بسیاری از مصاحبه‌های خود هدف حمایت از تولید محصولات تراریخته را حل مشکل گرسنگی بسیاری از مردم به وسیله مواد غذایی ایمن اعلام کرده است! مشخص نیست که آقای گیتس از کدام مواد غذایی ایمن سخن می‌گوید؟ سال‌ها استفاده از مواد غذایی تراریخته در ایالات متحده و کشورهای دیگر نشان داده است که این مواد غذایی نه تنها ایمن نیستند بلکه با ورود آنها به سبد غذایی مردم، سرطان‌ها و بیماری‌های مختلف افزایش بسیار زیادی داشته‌اند! علاوه بر این، استفاده از علف‌کش‌ها و حشره‌کش‌ها در مزارع محصولات تراریخته به مرور زمان افزایش یافته است و در نتیجه آن محیط زیست به سمت نابودی کشیده شده است! حال سوال اساسی این است که بیل گیتس از کدام مواد غذایی ایمن سخن می‌گوید؟


  • برای نگارش این مقاله ساعت‌ها زمان صرف بررسی خبرها، مقالات و ویدیوهایی از وب‌سایت‌های مختلف شده است که از جمله آن‌ها می‌توان به The Guardian، Natural News، Your News Wire، Organic Consumers، TruthWiki و USRTK اشاره کرد.
  • برای مشاهده ویدیو کامل سخنرانی بیل گیتس در سال 2010 در تد به این لینک مراجعه کنید.

منبع:

واکنش شما:
like
0
love
2
haha
0
wow
0
sad
0
angry
0
avatar

© تمامی حقوق برای وبسایت ویاتک محفوظ است. نقل مطالب سايت تنها با ذکر و لینک به منبع مجاز است.