ویاتک | اخبار حوزه دانش، فناوری و تکنولوژی به همراه مطالب علمی جذاب

بریتانیا از اتحادیه اروپا جدا شد؛ خودروسازان در این خصوص چه می‌گویند؟

+

همان‌طوری که می‌دانید، امروز بالاخره نتیجه‌ آرای همه پرسی تاریخی مردم بریتانیا اعلام شد. ۵۱٫۹ درصد از مردم بریتانیا به خروج از اتحادیه اروپا رأی دادند و این یک اتفاق تاریخی برای اتحادیه اروپا و بریتانیا خواهد بود. این اتفاق مهم، بر صنعت خودروی بریتانیا نیز تاثیر خواهد گذاشت. پیش‌تر انجمن تولید کنندگان موتور و محصولات مرتبط (SMMT) اعلام کرده بود که بهتر است بریتانیا به عنوان عضوی از اتحادیه اروپا باقی بماند. اما حال که نتیجه‌ی همه پرسی اعلام شده، SMMT چه دارد که بگوید؟

به تازگی مجله خودرویی معروف آتوکار با چند شرکت معتبر خودروساز که در بیرون و داخل بریتانیا فعالیت می‌کنند صحبت کرده و از آن‌ها خواسته تا نظر خود را در خصوص این اتفاق مهم تاریخی بیان کنند و این که آیا برای دوران استقلال بریتانیا برنامه‌ای را در نظر دارند یا خیر. در ادامه با ویاتک همراه باشید تا نظر برخی از مهم‌ترین خودروسازان جهان را در این خصوص را بدانیم.

ب‌ام‌و

گروه خودروسازی ب‌ام‌و به تصمیم مردم بریتانیا مبنی بر خروج از اتحادیه اروپا احترام می‌گذارد. راستش را بخواهید کاملاً واضح است که در حال حاضر ما دچار یک بلاتکلیفی موقت شده‌ایم اما اعلام می‌کنیم که عملیات ما در بریتانیا با تغییر فوری همراه نخواهد بود. در آینده نزدیک در خصوص برنامه‌های بعدی خود برای بازار بریتانیا بیشتر صحبت خواهیم کرد.

فورد

اولویت شرکت فورد همواره حفظ یک محیط تجارت پایدار و سالم بوده است. بنابراین ما می‌توانیم همواره به ساخت یک کسب و کار پایدار، قدرت‌مند و سودآور در اتحادیه اروپا و بریتانیا ادامه دهیم. در نتیجه ما محیط کار و آینده‌ای ایمن را برای ۱۴ هزار کارمند مستقیم خود در بریتانیا ارائه خواهیم کرد. بنابراین ما با این هدف، به کار خود با همکاران مشترک‌المنافع در بریتانیا و سایر اعضای اتحادیه اروپا ادامه خواهیم داد تا به آن‌ها (کسانی که در خصوص آینده صنعت خودرو در بریتانیا و اتحادیه اروپا خوش‌بین نیستند) در خصوص نگرانی‌ها و چالش‌های خود اطمینان دهیم.

ما هر کاری که لازم باشد را انجام خواهیم داد تا اطمینان دهیم که کسب و کار ما در اروپا و بریتانیا همچنان رقابتی، سودآور و قدرتمند باقی خواهد ماند و این مسیر را در آینده نیز طی می‌کند. بنابراین ما هیچ گونه تغییری در برنامه‌های سرمایه‌گذاری فعلی خود اعمال نخواهیم کرد و در آینده نیز همین روند را در پیش می‌گیریم مگر این که شواهدی وجود داشته باشند که ما را مجبور کنند تغییراتی را اعمال کنیم.

جگوار – لندروور

امروز برای ما همانند سایر روزها خواهد بود و تجارت ما تغییری نکرده است. ما در اصل یک شرکت بریتانیایی هستیم و یک خط تولید قدرت‌مند در این کشور داریم، بریتانیا خانه ما است و ما نسبت به تمامی کارخانه‌های تولید خودرو و تصمیمات سرمایه‌گذاری خود متعهد خواهیم بود. ما به تصمیم اکثریت مردم کشورمان مبنی بر جدایی از اتحادیه اروپا احترام می‌گذاریم و همانند سایر صنایع مشترک، به تجزیه و تحلیل مسائل مرتبط خواهیم پرداخت. اما ما به شما اطمینان می‌دهیم که امروز هیچ چیزی برای جگوار – لندروور و سایر صنایع خودروسازی بریتانیایی تغییر نکرده است. اروپا، از مهم‌ترین بازارها برای تجارت ما است و در حدود ۲۰ درصد از فروش جهانی ما را شامل می‌شود. پس ما نسبت به مشتریان خود در این اتحادیه نیز تعهد کامل داریم و جای هیچ نگرانی برای آن‌ها نیست.

ما یک دوره بسیار مهم را به گفت‌و‌گو با سران دولتی و احزاب اختصاص می‌دهیم تا از تمامی جوانب کار آگاه شویم و بتوانیم تصمیمات درستی را اتخاذ کنیم. ما با احزاب مختلف کار خواهیم کرد تا از اهمیت صنعت خودرو در بریتانیا و آینده آن به طور کامل اطمینان حاصل کنیم.

نیسان

نیسان از اظهار نظر در این خصوص خودداری کرده است. اما گفته اوایل هفته بعد برنامه‌های خود در خصوص اتفاقات پس از این همه پرسی را اعلام خواهد کرد.

تویوتا

در آینده‌ای نزدیک، ما روند برنامه‌های تجاری و عملیاتی خود در بریتانیا را تجزیه و تحلیل خواهیم کرد. ما می‌خواهیم بدانیم که چگونه می‌توانیم رقابت ایمن و رشد پایدار خود در بریتانیا و کشورهای اتحادیه اروپا را حفظ کنیم.

واکسهال

برای واکسهال بسیار مهم است مذاکراتی که بر سر آینده روابط بریتانیا با اروپا انجام می‌شوند خیلی سریع‌تر به نتیجه برسند. علاوه بر این برای واکسهال بسیار مهم است که در این دوره به دلیل حرکت آزاد کالا و استقبال مردم، تجارت ما سودده باشد. همچنین، ارتباطات در توسعه روابط آینده با اتحادیه اروپا باید کاملاً روشن و شفاف باشند. ما در حال حاضر همچنان به پشتیبانی از محصولات خود در بریتانیا ادامه خواهیم داد.

انجمن تولید کنندگان موتور و محصولات مرتبط (SMMT)

مردم بریتانیا، امروز یک آینده جدید را برای اتحادیه اروپا و کشورشان تعیین کردند. تلاش دولت باید در جهت حفظ ثبات اقتصادی باشد و فضایی امن را برای معامله با اتحادیه اروپا به وجود آورد زیرا این کار بر حفظ منافع صنعت خودرو بریتانیا نیز تاثیر می‌گذارد. این کار شامل تامین امنیت دسترسی بدون تعرفه و گمرک به بازارهای جهانی و اتحادیه اروپا می‌شود. تلاش‌های دولت باید این اطمینان را بدهند که همچنان می‌توان به بازارهای بزرگ اتحادیه اروپا و جهان بدون مشکل دسترسی داشت و معاملات آزاد انجام داد. این کار می‌تواند بریتانیا را به یکی از محل‌های رقابتی برای سرمایه‌گذاری در صنعت خودرو تبدیل کند.

شما در خصوص آینده صنعت خودرو در بریتانیا و اتحادیه اروپا چه فکر می‌کنید؟

منبع:

واکنش شما:
like
1
love
1
haha
0
wow
0
sad
0
angry
0

دیدگاه ها

0 دیدگاه

اشتراک دیدگاه
avatar

wpDiscuz

© تمامی حقوق برای وبسایت ویاتک محفوظ است. نقل مطالب سايت تنها با ذکر و لینک به منبع مجاز است.