ویاتک | اخبار حوزه دانش، فناوری و تکنولوژی به همراه مطالب علمی جذاب

اگر بدن شما به این شکل باشد از تصادف نجات پیدا می کنید!

+

با توجه به فعالیت اخیر کمپینی در کمیسیون حادثه حمل و نقل ایالات متحده تحقیقی بر روی بدن انسان صورت گرفته است که در این پروژه مشخص شده است که بدن انسان در چه صورتی در برابر تصادف مقاوم خواهد بود که نتیجه چندان هم جالب نیست.

پس از انجام بررسی‌ها مجسمه‌ای بسیار زشت با همکاری هنرمند مستقر در ملبورن-پاتریشیا ساخته شده که نام گراهام برای آن انتخاب شده است، گراهام بدون گردن بوده و صورتی صاف دارد تا دچار شکستی از ناحیه فک و بینی نشود، همچنین در قسمت سینه و شکم آن کیسه‌های هوا را می‌بینید که برای جلوگیری از ضربه تکامل یافته‌اند، همچنین زانوی گراهام قابلیت چرخش به تمام جهات را دارد تا دچار شکستگی نشود. این نمونه‌ی از یک انسان تکامل یافته برای مقاومت در برابر ضربه‌های وارد شده در حادثه رانندگی است.

graham-body-survive-car-crash-road-safety-victorian-government-patricia-piccinini-4

به گفته جو کالافیور از اعضای اصلی کمیسیون حادثه حمل و نقل انسان می‌تواند در حال دویدن به دیوار برخورد کند و زنده بماند اما زمانی که از حادثه رانندگی صحبت می‌کنید، سرعت بسیار زیاد است و ضربه‌ها شدیدتر و از همین رو شانس زنده ماند بسیار کم است و گراهام به ما می‌گوید که چرا باید تمام نکات ایمنی را برای رانندگی از جمله وضعیت جاده‌ها را رعایت کنیم.

درست است که گراهام یک بدن زیبا ندارد اما در حادثه رانندگی زیبایی معنی ندارد، پس کمی بیشتر فکر کنیم، بهتر است ظاهری مانند گراهام داشته باشیم یا کمربند ایمنی خود را ببندیم؟ در ادامه می توانید ویدیوی مربوط به این تحقیق را تماشا کنید.

برای دیدن نمای ۳۶۰ درجه و دیدن اعضای بدن گراهام از این لینک استفاده کنید.

Arrow
Arrow
ArrowArrow
Slider

منبع:

واکنش شما:
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry
0

دیدگاه ها

0 دیدگاه

اشتراک دیدگاه
avatar

wpDiscuz

© تمامی حقوق برای وبسایت ویاتک محفوظ است. نقل مطالب سايت تنها با ذکر و لینک به منبع مجاز است.