ویاتک | اخبار حوزه دانش، فناوری و تکنولوژی به همراه مطالب علمی جذاب

۲ شرط وزارت ارتباطات برای طرح رجیستری

+

وزیر ارتباطات با تشریح وضعیت اجرای طرح رجیستری گوشی موبایل همچنین درباره کاهش قیمت اینترنت بر اساس مصوبه جدید، با اشاره به سابقه عدم اعمال تخفیف‌های پیشین برای کاربر نهایی این بار تضمین کرد که کاهش قیمت به کاربران برسد.

به گزارش ویاتک، به نقل از خبرگزاری فارس، محمود واعظی در نشست خبری با خبرنگاران در مراسم رونمایی از سامانه اندازه‌گیری و پایش کیفی شبکه ارتباطات زیرساخت کشور درباره اجرای طرح رجیستری گوشی موبایل توضیحاتی ارائه کرد. وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: وزارت ارتباطات مکلف شده رجیستری گوشی موبایل را ظرف ۲ ماه اجرا کند که اقدام مشترکی با گمرک، ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز، وزارت صنعت و وزارت ارتباطات است.

وی ادامه داد: تدبیرمان این بود که وزارتخانه دیگری مسئولیت این کار را بر عهده گیرد زیرا نمی‌خواستیم تجربه ۲ بار شکست طرح در سال‌های گذشته پای وزارت ارتباطات نوشته شود. واعظی گفت: اما وزارت ارتباطات مجری طرح تعیین شد که برای قبول مسئولیت ۲ شرط تعیین کردیم. نخست اینکه نباید مردم از این بابت دچار ناراحتی شوند و دوم اینکه همه گوشی‌هایی که تاکنون در کشور وجود داشته معتبر باشد.

وی ادامه داد: به‌این‌ترتیب مقررشده که از تاریخ اجرای رسمی رجیستری به بعد، گوشی‌ها مشمول این طرح شوند. واعظی خاطرنشان کرد: در حال حاضر پایلوت این طرح از حدود ۳ مردادماه آغازشده و هر زمان نتیجه مثبت بود رسماً اعلام خواهد شد و بنابراین تاریخی برای آغاز این طرح اعلام نخواهم کرد.

منبع:

واکنش شما:
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry
0

دیدگاه ها

0 دیدگاه

avatar

wpDiscuz

© تمامی حقوق برای وبسایت ویاتک محفوظ است. نقل مطالب سايت تنها با ذکر و لینک به منبع مجاز است.