ویاتک | اخبار حوزه دانش، فناوری و تکنولوژی به همراه مطالب علمی جذاب

رجیستری تلفن همراه تا پایان سال اجرا می‌شود

+

مدیرکل ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: طرح آزمایشی مقابله با قاچاق تلفن همراه تا پایان سال جاری قطعاً اجرا می‌شود.

به گزارش ویاتک، به نقل از خبرگزاری تسنیم، حمیدرضا دهقانی نیا مدیرکل فناوری اطلاعات و ارتباطات ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز افزود: طرح پیشگیری از فعال شدن تجهیز تلفن همراه از نظر فنی از آذر 94 شروع شده و برای دریافت شناسه تلفن همراه در گمرک اقدامات لازم شده است. وی ادامه داد: برای اینکه طرح رجیستری تلفن همراه به صورت عملیاتی اجرا شود باید به صورت فازبندی و در مرحله اول به صورت پایلوت اجرا شود.

ناظر پروژه طرح مقابله با قاچاق تلفن همراه با بیان اینکه از نظر ما در حوزه فنی کار انجام شده است، گفت: سخت‌افزارهای موردنظر در اپراتورها نصب و پیوندهای ارتباطی مورد نظر برقرار شده است و همچنین در جلساتی که با وزارت صنعت و اپراتورها داریم کار در حال انجام است البته شاید کند باشد اما در حال انجام است. وی افزود: این کار کمی زمان‌بر است و ما امیدواریم در زمان لازم به نتیجه مورد نظر دست پیدا کنیم.

دهقانی نیا گفت: 80 درصد گوشی‌های تلفن همراه موجود در بازار قاچاق است و تلاش می‌کنیم که طرح رجیستری با کمترین اصطکاک برای مصرف کننده در سطح ملی عملیاتی شود. وی افزود: تجهیزات ما در سه دسته تعریف شده، شامل 1) واردات رسمی 2) تجهیزاتی که در دست مصرف‌کننده و در حال استفاده بوده و تجهیزاتی که قبلاً خریداری‌شده و هنوز استفاده نشده 3) تجهیزاتی که در سطح بازار وجود دارد.

دهقانی نیا گفت: طرح رجیستری با کمترین آسیب به مصرف‌کننده اجرا خواهد شد و تلاش می‌کنیم گوشی‌های در دست مردم دچار مشکل نشود اما مردم هم باید در این زمینه همکاری کنند. وی افزود: اجرای این طرح عایدات و ارزش‌های افزوده‌ای دارد که حتماً به خود مردم می‌رسد. دهقانی نیا با اشاره به اینکه برای اینکه این طرح کل کشور را در بر گیرد زمان‌بر است، گفت: در سال جاری این طرح را عملیاتی خواهیم کرد مگر اینکه اتفاق خاصی بیفتد.

ناظر پروژه طرح مقابله با قاچاق تلفن همراه گفت: در حوزه فنی فرقی نمی‌کند که این تجهیز برای چه مارک و نشانی دارد بلکه سیاست گذار است که می‌گوید تلفن همراه بر چه اساسی کار کند.

منبع:

واکنش شما:
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry
0
avatar

© تمامی حقوق برای وبسایت ویاتک محفوظ است. نقل مطالب سايت تنها با ذکر و لینک به منبع مجاز است.