ویاتک | اخبار حوزه دانش، فناوری و تکنولوژی به همراه مطالب علمی جذاب

یک کشاورز چینی، برای همسرش تخت خواب شکننده سنگ‌ کلیه اختراع کرد

+

سنگ کلیه یکی از دردناک‌ترین بیماری‌ها به شمار می‌آید. برای درمان سنگ کلیه در گذشته لازم بود تا عمل جراحی انجام شود اما امروزه با تلاش مهندسان پزشک، تکنولوژی‌ها و دستگاه‌های سنگ‌شکن کلیه مختلفی برای درمان سنگ کلیه ارائه‌شده است.

kidney-stone-removing-bed4-600x459

در همین راستا یک کشاورز 52 ساله چینی با نام زو کینکوآ که در جیانگشی زندگی می‌کند تصمیم می‌گیرد تا همسرش را که از سال 1993 از درد سنگ‌های کلیه رهایی دهد، همسر این کشاورز مدتی قبل کلیه چپش را نیز از دست داده بود و امکان عمل جراحی بر روی کلیه دیگر بسیار خطرناک بود و دکترها توصیه کردند که سنگ‌ها را به صورت طبیعی دفع کند. ازاین‌رو کینکوآ برای یافتن راه حل مناسب مصمم‌تر شد تا این که پس از بررسی‌های زیاد به این نتیجه رسید تا یک تخت خواب مخصوص شکستن سنگ‌های کلیه توسعه دهد.

farmer-kidney-stone-wife-2

آقای زو به مدت یک ماه بر روی طرح خود کار کرد و پس از نتیجه با پرداخت 145 دلار آن را در منزل خود ساخت، این تخت خواب می‌تواند به‌صورت 360 درجه تغییر زاویه دهد تا بهترین زاویه برای تأثیر گذاری بر روی سنگ‌ها ایجاد کند، پس‌ازآن یک موتور تراکتور ارتعاش لازم برای شکستن آن‌ها را تأمین می‌کند، آقای زو ادعا می‌کند که همسر خود را به مدت 5 روز و زمان 5 دقیقه بر روی تخت قرار داده و روز ششم سنگ‌ها بدون هیچ دردسری دفع شده‌اند.

kidney-stone-removing-bed2-600x399

پس از موفقیت این کشاورز خبر تخت خواب آن به سرعت پیچید و افراد زیادی از وی خواستند تا یک نمونه از این دستگاه را برای آن‌ها بسازد ولی متأسفانه به دلیل نداشتن مجوز پزشکی قادر به این کار نیست و ازاین‌رو به افرادی که از مشکل سنگ کلیه رنج می‌برند اجازه می‌دهد تا از این تخت به‌صورت رایگان استفاده کنند. البته آقای زو اعلام کرده که در حال حاضر در تلاش است تا اختراع خود را ثبت و در آینده‌ای نزدیک به تولید انبوه برساند. در ادامه می‌توانید نحوه عملکرد این تخت را تماشا کنید.

منبع:

واکنش شما:
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry
0
avatar

© تمامی حقوق برای وبسایت ویاتک محفوظ است. نقل مطالب سايت تنها با ذکر و لینک به منبع مجاز است.