ویاتک | اخبار حوزه دانش، فناوری و تکنولوژی به همراه مطالب علمی جذاب

مبارزه با کالای قاچاق در بازار رایانه بعد از مهلت 15 روزه آغاز شد

+

رئیس اتحادیه فناوران رایانه تهران گفت: آغاز طرح مبارزه با کالای قاچاق در صنف رایانه از 15 مهرماه به اول آبان موکول شده و در این فرصت اطلاع‌رسانی و بازرسی درون صنفی برای برخورد انجام شده است.

به گزارش ویاتک، مهدی میرمهدی در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس، اظهار داشت: با هماهنگی انجام شده بین اتحادیه و اتاق اصناف، آغاز طرح مبارزه با کالای قاچاق در صنف رایانه از 15 مهرماه به اول آبان موکول شده و از امروز آغاز می‌شود.

رئیس اتحادیه فناوران رایانه تهران با اشاره به اقدامات انجام شده در این مدت، افزود: در این مدت اطلاع‌رسانی کامل درباره جمع‌آوری کالای قاچاق به واحدهای صنفی انجام شد و بازرسی‌های صنفی افزایش یافت تا با اقدامات درون صنفی، واحدها برای آغاز طرح مبارزه با کالای قاچاق آماده شوند. وی ادامه داد: در این بازرسی‌ها سندیت کالا از طریق فاکتور فروش بررسی می‌شود و درباره کالاهایی که واردات آنها معتبر نبود دستور جمع‌آوری از واحد صنفی صادر شده است.

به گفته وی، برای کاهش ضرر و زیان، به واحدهای صنفی توصیه شد پیش از اجرای طرح اگر کالاهایی از این نوع دارند آن را با قیمت کمتر یا در شهرستان به فروش برسانند و از واحد صنفی جمع‌آوری کنند. میرمهدی گفت: معتقدیم در صنف رایانه کم اظهاری وجود دارد اما به دلیل تعرفه گمرکی مناسب، قاچاق در این بازار نداریم.

منبع:

واکنش شما:
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry
0
avatar

© تمامی حقوق برای وبسایت ویاتک محفوظ است. نقل مطالب سايت تنها با ذکر و لینک به منبع مجاز است.