ویاتک | اخبار حوزه دانش، فناوری و تکنولوژی به همراه مطالب علمی جذاب

کورسیر سری حافظه‌‌های حالت جامد Force MP500 را معرفی کرد؛ فوق‌العاده سریع!

+

کورسیر از آن دست کمپانی‌هایی است که تقریبا در حوزه سخت افزار رایانه، هر نوع محصولی را در سبد تولیدات خود دارد، اما در حوزه حافظه‌های اس اس دی، این کمپانی چندان جنجالی نبوده، حداقل تا امروز، اما گویا کورسیر خیلی از مرحله پرت نبوده و اکنون سری Force MP500 را عرضه کرده است.

حافظه‌های جدید اس اس دی کورسیر از کنترلر چیپ مموری‌های غیر فرار (NVM) کمپانی Phison بهره می‌برند و مجهز به رابط اتصال یا پورت PCIe Gen. 3 x4 M.2 2280 هستند که پهنای باند فوق‌العاده بالایی، بالغ بر ۳ گیگابایت در ثانیه برای عملیات خواندن و ۲٫۴ گیگابایت برای عملیات نوشتن در اختیار این اس اس دی قرار می‌دهد، این اعداد توسط خود کورسیر در تست‌هایی که انجام داده اعلام شده‌اند.

برای یک مقایسه گذرا و ساده، می‌توانیم اس اس دی ۹۶۰ پرو سامسونگ را در مقابل MP500 کورسیر قرار دهیم. سرعت سامسونگ ۹۶۰ پرو برای خواندن برابر با ۳٫۵ گیگابایت در ثانیه و برای عمیلیات نوشتن برابر با ۲٫۱ گیگابایت در ثانیه است. از طرف دیگر اس اس دی ۹۶۰ Evo سامسونگ را داریم که سرعت خواندن آن ۳٫۲ گیگابایت و سرعت نوشتن آن ۱٫۸ گیگابایت در ثانیه است. این‌ها اعدادی هستند که خود سازنده‌ها اعلام کرده‌اند و قطعا چندان مورد اطمینان نیستند و باید منتظر بررسی‌های دقیق مراجع برتر دنیای سخت‌افزار بمانیم تا ببینیم این اعداد تا چه حد به واقعیت نزدیک هستند. به هر حال اگر معیار سنجش ما، سرعت نوشتن باشد، کورسیر به ترتیب ۵۰۰ مگابایت و ۲۰۰ مگابایت در ثانیه، کندتر از دو مدل رقیب سامسونگی خود است. اما اگر معیار را بر سرعت نوشتن قرار دهیم، به ترتیب ۳۰۰ و ۶۰۰ مگابایت در ثانیه سریع‌تر از رقبای خود عمل میکند.

corsairs-force-mp500-ssd-1

در کنار اعداد و عملکردی که برای فورس ام پی ۵۰۰ کورسیر اعلام شد، این کمپانی مدعی است که حافظه‌های اس اس دی جدیدیش از مقیاس بالایی از یکپارچگی و قابلیت اطمینان اطلاعات برخوردارند. این به دلیل استفاده ترکیبی کورسیر از تکنولوژی‌های انحصاری خویش به اسم‌های SmartECC، SmartRefresh، SmartFlush است. این فناوری‌ها به منظور حفظ و مراقبت از اطلاعات درون حافظه در اوقاتی که ری‌استارت‌های ناگهانی و غیرمنتظره برای سیستم رخ می‌دهد، و همچنین اوقاتی که سیستم به صورت نامناسب، مثل کشیدن ناگهانی کابل برق خاموش می‌شود، طراحی شده‌اند.

سری اس اس دی‌های MP500 کورسیر در سه نوع مختلف عرضه شده‌اند که به ترتیب، نسخه ۱۲۰ گیگابایتی با قیمت ۱۱۰ دلار، نمونه ۲۴۰ گیگابایتی با قیمت ۱۷۰ دلار و مدل ۴۸۰ گیگابایتی با قیمت ۳۲۵ دلار هستند. همه این مدل‌ها اکنون از وبسایت کورسیر قابل خریداری هستند و هر کدام دارای گارانتی ۳ ساله هستند.

منبع:

واکنش شما:
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry
0

دیدگاه ها

0 دیدگاه

اشتراک دیدگاه
avatar

wpDiscuz

© تمامی حقوق برای وبسایت ویاتک محفوظ است. نقل مطالب سايت تنها با ذکر و لینک به منبع مجاز است.