ویاتک | اخبار حوزه دانش، فناوری و تکنولوژی به همراه مطالب علمی جذاب

علت آتش سوزی در مراکز پتروشیمی حملات سایبری نبوده است

+

چندی پیش در برخی از مراکز پتروشیمی کشورمان آتش سوزی‌های مشکوکی صورت گرفت که علت آن مشخص نبود و پس‌ازآن تیم‌های متخصص برای بررسی علت وقوع چنین حادثه‌ای به این مراکز اعزام شدند و در همان ابتدا برخی بر این باور بودند که علت وقوع چنین حادثه‌ای حملات سایبری بوده است.

164347_380

تا به امروز گروه بررسی در تلاش بودند تا دلیل اصلی را بیابند و با جلوگیر و دفع علت آن از وقوع دوباره آن جلوگیری کنند، حال در همین راستا دبیر شورای عالی فضای مجازی آقای ابوالحسن فیروزآبادی در مصاحبه‌ای که با خبرنگار فناوری اطلاعات خبرگزاری فارس داشته است درباره نتایج ارزیابی گروه‌های ویژه این شورا به محل آتش‌سوزی‌های اخیر به‌منظور بررسی احتمال حملات سایبری در این حوادث اظهار داشت:

%d8%a7%d8%a8%d9%88%d8%a7%d9%84%d8%ad%d8%b3%d9%86%d9%81%db%8c%d8%b1%d9%88%d8%b2%d8%a2%d8%a8%d8%a7%d8%af%db%8c

تیم‌های ویژه در تاریخ مقرر گزارش خود را به شورا ارائه دادند و این گزارش را به مسئولین منعکس کردیم اما موضوعی که ثابت کند بر اساس حمله سایبری حادثه‌ای اتفاق افتاده به اثبات نرسید. اما در حین بازدیدهایی که این تیم‌های ویژه از مناطق حادثه‌دیده داشتند اشکالاتی ملاحظه شد که امیدواریم این اشکالات رفع شود. به‌این‌ترتیب موضوع احتمال حملات سایبری در آتش‌سوزی‌های اخیر با رد حمله سایبری به‌پایان رسید.

بااین‌حال امیدواریم دیگر شاهد چنین اتفاقات ناگواری در کشور عزیزمان نباشیم.

منبع:

واکنش شما:
like
0
love
0
haha
0
wow
1
sad
0
angry
0
avatar

© تمامی حقوق برای وبسایت ویاتک محفوظ است. نقل مطالب سايت تنها با ذکر و لینک به منبع مجاز است.