ویاتک | اخبار حوزه دانش، فناوری و تکنولوژی به همراه مطالب علمی جذاب

با برنامه کاربردی DeskDock دستگاه اندرویدی خود را با ماوس و صفحه کلید کامپیوتر شخصی خود کنترل کنید

+

ادغام و همگام‌سازی رایانه و تلفن همراه برای گردش کار کامل و بی‌نقص، تبدیل به یک چالش شده‌است. تعداد بسیار زیادی ابزار برای این کار وجود دارد که شما حتی می‌توانید تبلت خود را به صفحه نمایش دوم تبدیل کنید، اما هیچ‌کدام از این راه‌حل‌ها کامل و بی‌نقص نیستند. آیا DeskDock از عهده این کار بر می‌آید؟

هنگامی که دستگاه‌های خود را با یکدیگر ادغام کردید، این برنامه آن‌ها را مدیریت می‌کند. کاری که این برنامه می‌کند این است که اساساً به شما اجازه کنترل دستگاه اندرویدی را هنگامی که از ماوس (یا تاچ پد) و صفحه کلید خود استفاده می‌کنید، می‌دهد.

برای راه‌اندازی این قابلیت، شما باید این برنامه کاربردی را روی دستگاه اندرویدی خود نصب، یک برنامه سرور برای کامپیوتر خود (که از ویندوز، لینوکس و مک پشتیبانی کند) دانلود و با استفاده از یک کابل USB آن‌ها را به یکدیگر متصل کنید. به‌نظر می‌رسد بعد از انجام این راه‌اندازی، سیستم به‌خوبی کار کند و البته استفاده از آن بسیار ساده است. تنها کافیست ماوس خود را در صفحه اندروید حرکت دهید و شروع به کنترل دستگاه خود کنید.

به‌اشتراک گذاشتن ماوس و صفحه کلید تنها کاربرد این برنامه نیست. شما می‌توانید لینک‌ها را بکشید و رها کنید، صفحه نمایش دستگاه اندرویدی را با کشیدن مکان‌نما روشن کنید، چند دستگاه به یکدیگر متصل سازید و غیره. حتی امکان راه‌اندازی میانبر و شخصی‌سازی کارایی دکمه‌های ماوس نیز وجود دارد.

متأسفانه این برنامه رایگان نیست و قیمتی معادل 5.49 دلار دارد اما می‌توانید از اکثر امکانات آن در نسخه رایگان استفاده کنید. در نسخه PRO آن قابلیت استفاده از صفحه کلید، کشیدن و رها کردن لینک‌ها و تنظیمات میانبر‌ها وجود دارد. همچنین تبلیغات نیز حذف می‌شوند.

برای دانلود هر کدام از این دو نسخه از گوگل‌پلی می‌توانید بر روی لینک‌های زیر کلیک کنید:

DeskDock Pro

DeskDock Free

منبع:

واکنش شما:
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry
0
avatar

© تمامی حقوق برای وبسایت ویاتک محفوظ است. نقل مطالب سايت تنها با ذکر و لینک به منبع مجاز است.