ویاتک | اخبار حوزه دانش، فناوری و تکنولوژی به همراه مطالب علمی جذاب

توسعه اندروید 7 برای گلکسی S6 و S6 Edge در جریان است

+

تقریبا یک هفته پیش بود که سامسونگ نسخه بتا اندروید 7 را برای تعداد محدودی از گلکسی اس 7 و اس 7 اج‌ها در 3 کشور، عرضه کرد، حال گزارشی منتشر شده که خبر از توسعه این نسخه از اندروید برای پرچمداران سال گذشته، یعنی گلکسی S6 و S6 Edge می‌دهد.

گزارش مذکور که توسط SamMobile منتشر شده، نشان می‌دهد این آپدیت بزرگ برای گلکسی S6 و S6 Edge در دست توسعه است، اما به نظر نمی‌رسد که این آپدیت تا قبل از شروع سال آینده میلادی برای این دو گوشی منتشر شود. حتی برای گلسی اس 7 و همتای خمیده‌اش هم چندان جای امیدواری نیست که نسخه‌ای پایدار از اندروید 7 را تا قبل از شروع سال آینده میلادی دریافت کنند.

نسخه بتا اندروید 7 نوگت که هفته پیش برای گلکسی اس 7 منتشر شد، نشان می‌دهد که تغییرات خوبی برای رابط کاربری تاچ ویز سامسونگ، و در کل برای کل گوشی در انتظار هستند. برای مثال فلسفه طراحی رابط کاربری، بیشتر بر سبک و سیاق فلت و تخت متمرکز شده و رابط کاربری ساده‌تر و تعاملی‌تر شده است. ایجاد چنین تحولاتی در رابط کاربری، تنها مزیتش این نیست که کاربر پسندتر شده و تعامل با آن راحت‌تر شود، چنین ساده سازی‌هایی، حتی می‌تواند در عملکرد کل سیستم‌عامل هم تاثیر داشته و بهینگی‌های خوبی ایجاد کند. این برای سامسونگ که همیشه به خاطر رابط کاربری سنگین و پیچیده‌اش نسبت به رابط کاربری اختصاصی دیگر برندها، مورد انتقاد قرار می‌گرفت، بسیار خوب است.

رابط کاربری تاچ ویز نونوار شده در آپدیت اندروید 7 نوگت که هفته پیش برای اس 7 و اس 7 اج منتشر شد، بازخوردهای خوبی داشته و اکثر کاربران از تغییرات آن راضی بوده‌اند. اما به هر حال هنوز زود است که بگوییم کدام یک از این ویژگی‌ها خواهند توانست در بستر اندروید نوگت 7 برای اس 6 و اس 6 اج هم ارایه شوند.

منبع:

واکنش شما:
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry
0
avatar

© تمامی حقوق برای وبسایت ویاتک محفوظ است. نقل مطالب سايت تنها با ذکر و لینک به منبع مجاز است.