ویاتک | اخبار حوزه دانش، فناوری و تکنولوژی به همراه مطالب علمی جذاب

نحوه مرگ لوسی قدیمی‌ترین نیاکان انسان مشخص شد

+

شاید اولین بار است که نام لوسی را در کنار عنوان قدیمی‌ترین نیاکان انسان می‌شنوید، لوسی مجموعه‌ای از فسیل است که مربوط به یک انسانیان (hominid) مؤنث از سرده جنوبی‌کپی عفاری بوده که در ۳٫۲ میلیون سال پیش می زیسته و ۴۰ سال پیش در اتیوپی کشف شده است. این کشف یکی از بزرگ‌ترین اکتشافات دیرین‌شناسی در تاریخ به شمار می‌رود که در نوع خود نظیر ندارد.

dn27325-1_800

این نوع جانوری دارای انگشتان خمیده و بازوهای بلند بوده است و دیرینه شناسان به دلیل جنسیت مؤنث آن را لوسی نامیده‌اند. تابه‌حال اطلاعات زیادی از مطالعه بر روی استخوان‌های لوسی مشخص شده است اما سوالی که برای دانسمندان هنوز بدون پاسخ مانده است این است که لوسی چگونه مرده است؟! حال پس از مطالعات دقیق و اسکن با دستگاه‌های مدرن دانشمندان متوجه شده‌اند که لوسی به دلیل جراحات ایجاد شده پس از سقوط از درخت مرده است.

Lucy_Skeleton

در میان اسناد به‌دست آمده از اسکن‌های انجام شده مشخص شده است که در استخوان‌های لوسی یک شکستگی وجود دارد که نشان می‌دهد که لوسی از ارتفاع سقوط کرده است و برای محافظت از خود در برابر برخورد از بازوهای خود استفاده کرده است.

آقای جان کپل من دیرین‌شناس فعال در دانشگاه تگزاس در رابطه با این موضوع می‌گوید:

6089_web

لوسی در زمان برخورد به زمین کاملاً هوشیار بوده است.

لازم به ذکر است که هنوز بسیاری از دانشمندان این یافته‌ها را نپذیرفته‌اند و کماکان دلیل مرگ لوسی را یک معما می‌دانند، در همین راستا پروفسور اریکا لیب که در دانشگاه پرتوریا آفریقای جنوبی به‌عنوان یک انسان‌شناس فعالیت می‌کند می‌گوید:

شکستگی‌های موجود در استخوان‌های لوسی ناشی از وقایعی است که پس از مرگ او رخ داده است. مشکل اصلی اینجاست که آن‌ها در زیر میکروسکوپ به استخوان‌ها نگاه نمی‌کنند، شما اگر به استخوان‌های باقی‌مانده فیل‌ها و کرگدن‌ها نیز نگاه کنید شکستگی‌های مشابه ای را مشاهده می‌کنید، پس دلیل مرگ لوسی افتادن از درخت نبوده است.

منبع:

واکنش شما:
like
0
love
0
haha
0
wow
1
sad
0
angry
0

دیدگاه ها

0 دیدگاه

اشتراک دیدگاه
avatar

wpDiscuz

© تمامی حقوق برای وبسایت ویاتک محفوظ است. نقل مطالب سايت تنها با ذکر و لینک به منبع مجاز است.