ویاتک | اخبار حوزه دانش، فناوری و تکنولوژی به همراه مطالب علمی جذاب

شبکه مخابراتی کشور دیجیتال می‌شود

+

مدیرعامل شرکت مخابرات ایران با اشاره به برنامه ۵ ساله توسعه شبکه مخابراتی کشور گفت: تا دو سال آینده شبکه مخابرات مبتنی بر IP متمرکز (ALL-IP) می‌شود.

به گزارش ویاتک، به نقل از خبرگزاری مهر، رسول سرائیان گفت: به‌زودی از نقشه راه ۵ ساله مصوب مخابرات رونمایی خواهیم کرد که بر اساس آن رویکرد تحول شبکه، فناوری اطلاعات و تجاری‌سازی در دستور کار قرار می‌گیرد. وی با تأکید بر تغییر ساختار شبکه مخابراتی کشور افزود: شبکه مخابرات باید به سمت یک شبکه مبتنی بر آی‌پی (ALL-IP) حرکت کند؛ یعنی شبکه‌ای که ستون فقرات آن مبنی بر زیرساخت اینترنت پروتکل (IP) باشد. سرائیان بابیان اینکه مطالبه مدیریت شرکت مخابرات ایران از حوزه شبکه، پیاده‌سازی شبکه ALL-IP است که باید در عرض دو سال اجرایی شود، خاطرنشان کرد: مفهوم شبکه ALL-IP  یعنی اینکه تمام وضعیت شبکه مخابرات در سراسر کشور به‌صورت لحظه‌ای و یکپارچه، پایش و رصد شود.

مدیرعامل شرکت مخابرات ایران، با تأکید بر ضرورت و اهمیت اجرای هر چه سریع‌تر این پروژه گفت: همین امروز هم برای اجرای این پروژه مهم دیر شده است. در شرکت‌های مهم فناوری دنیا، پایه‌ریزی شبکه ALL-IP از پنج سال پیش شروع‌شده و هم‌اکنون در حال به ثمر رسیدن است. به خاطر این تأخیر زمانی است که در شرکت مخابرات ایران سقف زمانی دوساله را برای رسیدن به این هدف در نظر گرفته‌ایم. وی گفت: با اجرای این پروژه، شبکه ثابت مخابرات به یک شبکه در سطح جهانی ارتقا می‌یابد. اجرای پروژه ALL-IP، زیرساخت ارائه سرویس‌های متنوع، زیرساخت رقابت موفق با رقبای جدید بازار ارتباطات، زیرساخت حرکت به سمت FMC و تبدیل‌شدن به یک شرکت دیجیتال است.

سرائیان بابیان اینکه پس از شبکه IP متمرکز، موضوع FMC (همگرایی شبکه ثابت و سیار) پیگیری می‌شود، گفت: با فعالیت‌های صورت گرفته، شبکه مخابرات ایران در وضعیت مناسبی قرارگرفته است. به راین اساس تمام بخش‌های برنامه تحول شرکت مخابرات ایران باید به‌روز و هماهنگ پیش رود و دانش فنی و نیروی انسانی مخابرات نیز باید ارتقا یابد. وی اضافه کرد: تمام فعالیت‌های مخابرات ایران در سه شاخه شبکه، IT و مارکتینگ متمرکز می‌شود. در این زمینه آماده‌سازی زیرساخت‌ها توسط شبکه، توانمندسازی در بخش فناوری اطلاعات و تبدیل فعالیت‌ها به درآمد توسط بخش مارکتینگ و بازاریابی دیده‌شده است.

منبع:

واکنش شما:
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry
0
avatar

© تمامی حقوق برای وبسایت ویاتک محفوظ است. نقل مطالب سايت تنها با ذکر و لینک به منبع مجاز است.