ویاتک | اخبار حوزه دانش، فناوری و تکنولوژی به همراه مطالب علمی جذاب

کشف یک قابلیت مخفی در اندروید ۷

+

عکس گرفتن از صفحه نمایش و یا به عبارتی اسکرین شات یکی از عملکردهای معمول اسمارت فون ها است. عملکردی که در تمام سیستم عامل ها وجود دارد و کاربردهای فراوانی برای کاربر دارد. گویا قرار است حالت جدیدی از قابلیت اسکرین شات در نسخه جدید اندروید نوگت یعنی اندروید ۷٫۱ اضافه شود تا کاربر بدون نیاز به کارهای اضافی به نتیجه مطلوب برسد.

یکی از اعضای XDA پس از بررسی سورس کدهای اندروید ۷٫۱ متوجه شده است که قابلیتی با نام Partial Screenshot در کدها و توابع اندروید ۷٫۱ وجود دارد که می تواند یک امکان جدید برای گرفتن اسکرین شات باشد. آنطور که از نام این قابلیت پیداست شما احتمالا می توانید به جای عکس گرفتن از تمامی صفحه نمایش از بخشی از آن که مورد نیاز شما است اسکرین شات بگیرید. قبلا برای این کار باید یک عکس کامل تهیه می کردید سپس با استفاده از نرم افزارهای ویرایش تصویر آن را برش می دادید تا به نتیجه دلخواهتان برسید اما Partial Screenshot این کار را برای شما آسان تر می کند.

این ویژگی در حال حاضر در هیچ دستگاهی و در هیچ ورژنی از اندروید ۷ فعال و قابل استفاده نیست و هنوز معلوم نیست گوگل چه موقعی قصد دارد از این قابلیت استفاده کند اما با توجه به اینکه این قابلیت در سورس کد وجود دارد احتمالا در نسخه بعدی اندروید باید شاهد این امکان باشیم.

در ادامه می توانید ویدیو نحوه کار این قابلیت را تماشا کنید، تاچه حد این امکان را مفید می دانید؟

منبع:

واکنش شما:
like
0
love
1
haha
0
wow
0
sad
0
angry
0

دیدگاه ها

0 دیدگاه

avatar

wpDiscuz

© تمامی حقوق برای وبسایت ویاتک محفوظ است. نقل مطالب سايت تنها با ذکر و لینک به منبع مجاز است.