ویاتک | اخبار حوزه دانش، فناوری و تکنولوژی به همراه مطالب علمی جذاب

دانشمندان راهی را برای ساخت چهره جنایتکاران با کمک DNA کشف کردند

+

با توجه به آخرین خبری که از سوی وب‌سایت “آن اسپکتد” دانشمندان یک راه جدید برای تعیین ظاهر یک شخص با تجزیه‌وتحلیل نمونه‌های DNA پیداکرده‌اند، مدت‌ها است که آنالیز DNA به‌عنوان یکی از ابزارهای مهم برای متخصصان فعال در پزشکی قانونی به شمار می‌رود.

اما استفاده از DNA زمانی کارامد خواهد بود که DNA های شخص مظنون با DNA های جنایتکار در صحنه جرم همخوانی داشته باشند، و همچنین آنالیز DNA به‌تنهایی کار بسیار سخت و لازمه صرف انرژی زیادی است. در همین راستا دانشمندان برای رفع عیوب و رفع سختی‌های این کار در تلاش هستند تا راهی را برای ساخت ظاهر فیزیکی جنایتکار که DNA آن آر صحنه جرم کشف شده است پیدا کنند.

memoriess

این تحقیقات بر اساس این واقعیت صورت می‌گیرند که بسیاری از ویژگی‌های صورت ما، مانند فورم صورت یا بینی و یا عرض چهره، توسط ژن‌های ما کنترل می‌شوند. دکتر جان شفر از فعالان این پروژه تحقیقاتی در رابطه با این موضوع می‌گوید شواهد بسیار زیادی وجود دارند که ژن‌های ما بر روی ظاهر ما تاثییر بسزایی دارند و این موضوع دلیل اصلی شباهت ما با افراد خانواده است. ازاین‌رو می‌توان از روی DNA فیزیک ظاهری یک شخص را بازسازی کرد.

نظر شما در رابطه با این موضوع چیست؟

منبع:

واکنش شما:
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry
0

دیدگاه ها

0 دیدگاه

avatar

wpDiscuz

© تمامی حقوق برای وبسایت ویاتک محفوظ است. نقل مطالب سايت تنها با ذکر و لینک به منبع مجاز است.