ویاتک | اخبار حوزه دانش، فناوری و تکنولوژی به همراه مطالب علمی جذاب

تهیه سند اجرایی برنامه ششم توسعه در بخش فناوری اطلاعات و ارتباطات

+

معاون برنامه‌ریزی وزیر وزارت و فناوری اطلاعات گفت: برنامه عملیاتی و سند اجرایی برنامه ششم توسعه در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات تهیه می‌شود.

به گزارش ویاتک، به نقل از خبرگزاری مهر، برات قنبری با تأکید بر برگزاری نشستی به‌منظور جهت‌دهی به فعالیت‌های مرتبط با بخش ICT در راستای تدوین برنامه ششم توسعه اظهار داشت: پس از ابلاغ برنامه ششم توسط مجلس، باید برنامه عملیاتی ۵ ساله بر مبنای این برنامه بالادستی توسعه کشور، تهیه و نهایی شود.

وی با اشاره به مأموریت‌های سازمان فناوری اطلاعات ایران در حوزه اقتصاد مقاومتی نیز گفت: پروژه توسعه دولت الکترونیک و شبکه ملی اطلاعات و نیز پروژه دو برابر کردن تولید محتوای بومی در راستای برنامه‌های اقتصاد دانش‌بنیان ازجمله مأموریت‌های سازمان فناوری اطلاعات ایران است که در جهت فراهم کردن زمینه تولید محتوا و انتقال ترافیک خارج به داخل تعریف شده است.

معاون وزیر ارتباطات خاطرنشان کرد: در همین حال با توجه به قانون آزادی انتشار اطلاعات مصوب مجلس شورای اسلامی و آیین‌نامه مربوط به این مأموریت جدید، این موضوع نیز به سازمان فناوری اطلاعات سپرده شده است که باید درزمینه آن، برنامه راهبردی تهیه شود.

منبع:

واکنش شما:
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry
0
avatar

© تمامی حقوق برای وبسایت ویاتک محفوظ است. نقل مطالب سايت تنها با ذکر و لینک به منبع مجاز است.