ویاتک | اخبار حوزه دانش، فناوری و تکنولوژی به همراه مطالب علمی جذاب

پوستی ثانویه برای کنترل ابزارهای الکترونیکی شما

+

محققانی از دانشگاه MIT و مرکز تحقیقاتی مایکروسافت موفق به توسعه پوستی ثانویه تحت عنوان DuoSkin شده‌اند که می‌توان از آن به عنوان نوعی رابط کاربری سفارشی شده استفاده کرد و با آن به کنترل کردن ابزارهای الکترونیکی پرداخت.

DuoSkin با استفاده از برگ فلز طلا که ماده‌ای ارزان، بدون ایجاد مشکل برای پوست و مقاوم برای استفاده‌های روزانه است، ساخته می‌شود. این ابزار از سه نوع رابط‌ کاربری بر روی پوست بهره می‌برد: ورودی لمسی، خروجی نمایشی و ارتباطات بی‌سیم. DuoSkin علاوه بر کاربرد الکترونیکی خود، از نظر زیبایی‌شناسی نیز بسیار موفق عمل می‌کند و می‌تواند با توجه به سلیقه افراد بر روی بدن آن‌ها قرار بگیرد. این ابزار کاربران را قادر می‌سازد تا دستگاه‌های الکترونیکی همراه خود را کنترل کنند، اطلاعات را به نمایش در بیاورند و اطلاعات را بر روی پوست خود ذخیره‌سازی کنند.

سه نوع رابط کاربری در DuoSkin

ورودی

2_2D trackpad_img2

با استفاده از DuoSkin، عناصر ورودی مشابه با رابط‌های کاربری سنتی مانند دکمه‌ها، لغزنده‌ها و پدهای لمسی سه بعدی بر روی پوست پیاده‌سازی می‌شوند.

 خروجی

5_thermochromic display

DuoSkin صفحه‌نمایشی نرم را بر روی پوست شما به ارمغان می‌آورد و از طریق موادی جوهرمانند که عملکردی وابسته به دما دارند، عمل می‌کند. این صفحه‌نمایش دو حالت مختلف دارد و هنگامی‌که گرم‌تر از دمای بدن شود، رنگ آن تغییر می‌کند. برای فعال شدن تغییر رنگ بر روی صفحه‌نمایش، از عناصری مقاوم به گرما در زیر لایه جوهرمانند حساس به دما، استفاده شده است.

ارتباطات

4_NFC tag_img2_

برای تبادل داده‌ها در رابط کاربری DuoSkin که بر روی پوست قرار گرفته است، به ارتباطات بی‌سیم نیاز است. DuoSkin از NFC برای ارتباطات خود بهره می‌گیرد.

مراحل ساخت و استفاده از DuoSkin

9_DuoSkin_fabrication process_2

  • طراحی مدار پوستی با استفاده از نرم‌افزار طراحی گرافیکی
  • ساخت مدار با استفاده از برگ طلا به عنوان ماده رسانا
  • قرار دادن ابزار DuoSkin ساخته‌شده، بر روی پوست کاربر

در ادامه ویدیویی را مشاهده می‌کنیم که در آن به معرفی این ابزار و ویژگی‌های آن که با تلاش محققانی از دانشگاه MIT و تیم تحقیقاتی مایکروسافت توسعه داده شده است، پرداخته می‌شود.

منبع:

واکنش شما:
like
1
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry
0
avatar

© تمامی حقوق برای وبسایت ویاتک محفوظ است. نقل مطالب سايت تنها با ذکر و لینک به منبع مجاز است.