ویاتک | اخبار حوزه دانش، فناوری و تکنولوژی به همراه مطالب علمی جذاب

مصر بیشترین اهرام جهان را در خود جای نداده است

+

هنگامی که سخن از اهرام به میان می‌آید، معمولاً ذهن‌ها تصویری از اهرام ثلاثه مصر را برای خود تجسم می‌کنند. اما آیا بیشترین اهرام جهان در مصر وجود دارند؟ پاسخ به این سوال، خیر است.

با توجه به شهرت اهرام ثلاثه مصر، شاید چنین تصور شود که کشور مصر بیشترین اهرام جهان را در خود جای داده است، اما باید بدانیم که افتخار میزبانی از بیشترین اهرام جهان متعلق به همسایه جنوبی مصر، یعنی سودان است. بله، بیشترین اهرام جهان در کشور سودان وجود دارند. سودان ۲۵۵ هرم شناخته شده دارد، در حالی که تعداد اهرام شناخته شده در مصر ۱۳۸ عدد است.

اهرام سودان توسط اعضایی از پادشاهی کوش (تمدن کهنی که در امتداد رود نیل از ۱۰۷۰ سال قبل از میلاد مسیح تا ۳۵۰ سال بعد از میلاد مسیح حکومت می‌کرده‌اند) ساخته شده‌اند. در حالی که کوشی‌ها حدود ۵۰۰ سال پس از مصری‌ها شروع به ساخت اهرام کردند، اما آن‌ها نیز چون مصری‌ها از اهرام برای تدفین مردگان خود استفاده می‌کردند.

اندازه‌ها هرم‌ها متفاوت است. اهرام کوشی‌ها به طور متوسط حدود ۶ تا ۳۰ متر بلندی دارند، در حالی که اهرام مصر به طور متوسط حدود ۱۳۸ متر بلندی دارند. یکی از شهرهای باستانی سودان که هرم‌ها زیادی را در خود جای داده است، شهر مروئه است که به تنهای میزبان حدود ۲۰۰ هرم از ۲۵۵ هرم شناخته شده در سودان است.

در ادامه ویدیویی را مشاهده می‌کنیم که توسط نشنال جئوگرافیک از اهرام سودان تهیه شده است.

منبع:

واکنش شما:
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry
0

دیدگاه ها

0 دیدگاه

avatar

wpDiscuz

© تمامی حقوق برای وبسایت ویاتک محفوظ است. نقل مطالب سايت تنها با ذکر و لینک به منبع مجاز است.