ویاتک | اخبار حوزه دانش، فناوری و تکنولوژی به همراه مطالب علمی جذاب

مبادله آخرین نکات علمی در هشتمین سمپوزیوم بین‌المللی مخابرات

+

هشتمین سمپوزیوم بین‌المللی مخابرات با حضور پژوهشگران خارجی و داخلی و با هدف ایجاد محیط تبادل نظر علمی بین محققان از مراکز علمی دانشگاه‌ها و توسعه و ترویج ICT برای آشنایی با پیشرفت‌های تکنولوژی دنیا در روزهای 6 و 7 مهرماه برگزار می‌شود.

به گزارش ویاتک، به نقق از خبرگزاری ایسنا، محمود کمره‌ای، دبیر کمیته علمی سمپوزیوم بین‌المللی مخابرات، در نشست خبری این سمپوزیوم گفته بود هدف از برگزاری این سمپوزیوم را ایجاد محیط تبادل نظر علمی بین محققان از مراکز علمی دانشگاه‌ها و مبادله آخرین نکات علمی، توسعه و ترویج ICT برای آشنایی با پیشرفت‌های تکنولوژی دنیا و به کار بردن آن در کشور دانسته و گفته بود: هدف این است جاهای خالی که در بعضی قسمت‌ها در آموزش علمی ما وجود دارد شناسایی کنیم.

طبق اظهارات دبیر کمیته علمی سمپوزیوم بین‌المللی مخابرات، زمینه‌های موردبررسی در این سمپوزیوم، در قالب 24 محور پژوهشی از جمله مخابرات بی‌سیم، مخابرات سبز، شبکه‌های بی‌سیم، شبکه‌های شناختی، مخابرات ماهواره‌ای و فضایی، شبکه‌های پهن باند، شبکه‌های مبتنی بر نرم‌افزار و سخت افزار، اینترنت اشیاء، داده‌های بزرگ، محاسبات سریع، شبکه‌های ابری، انتشار امواج، پردازش سیگنال بر مخابرات، شبکه‌های اجتماعی است.

دبیر کمیته علمی سمپوزیوم بین‌المللی مخابرات همچنین بیان کرده بود: هشت سخنران کلیدی از کشورهای آلمان، انگلستان، نروژ، کانادا، هند و ایران در این همایش درباره آخرین دستاوردهای حوزه مخابرات سخنرانی خواهند کرد و ۲۹ نشست در قالب این سمپوزیوم برگزار می‌شود. در هر یک از روزهای برگزاری سمپوزیوم نیز یک خبرنامه منتشر می‌شود تا افراد بتوانند از یافته‌های علمی محققین استفاده کنند.

برای بررسی کارگاه‌های آموزشی دو کمیته علمی، یک کمیته ملی با شرکت حدود 50 نفر از محققین و متخصصین سراسر کشور و یک کمیته بین‌المللی با حضور 55 نفر از متخصصان 17 کشور جهان تشکیل می‌شود و از کشورهای مختلفی از جمله آمریکا، کانادا، ژاپن، فرانسه، کره، استرالیا، ترکیه، مالزی، سنگاپور، قبرس و غیره در این سمپوزیوم حضور دارند. در هر دوره از سمپوزیوم، حدود 500 مقاله به کنفرانس ارائه می‌شود که حدود 30 درصد موردپذیرش قرار می‌گیرد و مقالات پذیرفته و ارائه‌شده، در سایت وب ساینس قرار خواهند گرفت و می‌توانند موردبررسی قرار گیرند.

به گفته کمره‌ای، در هفتمین دوره سمپوزیوم مخابرات در سال 2014، 613 مقاله دریافت شد که 216 مقاله، موردپذیرش قرار گرفت و 154 مورد به صورت شفاهی و 109 مورد به صورت پوستر ارائه شد. در هشتمین دوره نیز بالغ بر ۴۱۰ مقاله از کشورهای آمریکا، کانادا، ایتالیا، مالزی، قزاقستان، سنگاپور، ایرلند، آلمان و ایران به دبیرخانه همایش ارسال شده است که از این تعداد، 40 درصد (۱۶۷ مقاله) پذیرفته شده و در ۶ نشست ارائه خواهد شد.

سمپوزیوم بین‌المللی مخابرات IST هر دو سال یک بار با هدف ارائه دستاوردهای تحقیقاتی در حوزه مخابرات توسط وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و مرکز تحقیقات مخابرات ایران برگزار می‌شود و هشتمین دوره این سمپوزیوم، در تاریخ‌های 27 و 28 سپتامبر (6 و 7 مهرماه) با حضور فعالان مخابراتی و اساتید و پژوهشگران داخلی و خارجی از ۱۰ کشور جهان در محل پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزار می‌شود.

منبع:

واکنش شما:
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry
0
avatar

© تمامی حقوق برای وبسایت ویاتک محفوظ است. نقل مطالب سايت تنها با ذکر و لینک به منبع مجاز است.