ویاتک | اخبار حوزه دانش، فناوری و تکنولوژی به همراه مطالب علمی جذاب

تاریخ پایان پشتیبانی از دستگاه های نکسوس توسط گوگل اعلام شد

+

دقایقی پیش گوگل به صورت آنلاین تاریخ اتمام پشتیبانی از دستگاه‌های نکسوس را منتشر کرد تا همه بتوانند آخرین زمان پشتیبانی آپدیت‌ها از دستگاهشان را بدانند. یکی از امتیازات خرید دستگاه‌های نکسوس برای علاقه‌مندان اندروید وعده به‌روزرسانی تضمین شده از سوی گوگل است. نکته ابتدایی در این بولتن منتشر شده اعلام پشتیبانی ۱۸ ماه از نکسوس های جدید است.

گوگل در حال حاضر بسته‌های امنیتی ماهانه‌ای را برای تمام دستگاه‌های نکسوس خود که برخی ۳ سال و برخی ۱۸ ماه از خروج آن‌ها از فروشگاه گوگل می‌گذرد، می‌فرستد. همچنین گوگل ارائه آپدیت‌های عمده اندروید را تا دو سال پس از راه‌اندازی اولیه برای این دستگاه‌ها تضمین کرده است.

بولتن امنیتی گوگل این مفهوم را القا می‌کند که بیشتر برای اعمال فشار بر کمپانی‌های سازنده سخت‌افزار تبیین شده تا آنها از به‌روزرسانی برای دستگاه‌های تولید شده خود حمایت کنند اما اینکه این حمایت تا چه زمان ادامه داشته باشد چندان مشخص نیست. برای روشن شدن این موضوع حالا گوگل لیستی از تاریخ آخرین نسخه تضمین شده برای این دستگاه‌ها منتشر نموده است.

share

بر اساس این لیست Nexus 5X و Nexus 6P تا سپتامبر ۲۰۱۷ تحت پشتیبانی خواهند بود. پشتیبانی از Nexus 9 در اکتبر ۲۰۱۶ به پایان می‌رسد. در این لیست در مورد دستگاه‌های قدیمی‌تر هم صحبت شده و گوگل نحوه و تاریخ خداحافظی با این دستگاه‌ها را هم مشخص کرده است. طبق این لیست پشتیبانی از Nexus 5 در تاریخ اکتبر ۲۰۱۵، پشتیبانی از Nexus 7 در جولای ۲۰۱۵ و پشتیبانی از Nexus 10 در نوامبر ۲۰۱۴ به پایان رسیده است.

نکته قابل توجه اینجاست که اتمام تاریخ پشتیبانی از دستگاه‌ها که گوگل به آن اشاره دارد تنها به معنی پایان پشتیبانی از طریق کانال‌های رسمی است و برای توسعه دهندگان نکته بازدارنده‌ای در این زمینه وجود ندارد. چنانچه می دانید دستگاه Nexus 4 تا آخرین نسخه اصلی اندروید یعنی مارشملو را هم اجرا می‌کند.

شما هم یک گوشی نکسوس دارید؟ پشتیبانی گوگل از دستگاه خودتان را چطور ارزیابی می‌کنید؟

منبع:

واکنش شما:
like
1
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry
0

دیدگاه ها

0 دیدگاه

اشتراک دیدگاه
avatar

wpDiscuz

© تمامی حقوق برای وبسایت ویاتک محفوظ است. نقل مطالب سايت تنها با ذکر و لینک به منبع مجاز است.